14 Yaş Yaz Kupası Tenis Turnuvası başladı

Türkiye Tenis Federasyonu, Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Malatya İntercourt Tenis Kulübü tarafından organize edilen, “14 Yaş Yaz Kupası Tenis Turnuvası’ bugün oynanan maçlarla başladı.Organizasyona 32 kız, 54 erkek sporcu katılıyor....

14 Yaş Yaz Kupası Tenis Turnuvası başladı MALATYA

Türkiye Tenis Federasyonu, Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Malatya İntercourt Tenis Kulübü tarafından organize edilen, “14 Yaş Yaz Kupası Tenis Turnuvası’ bugün oynanan maçlarla başladı.

Organizasyona 32 kız, 54 erkek sporcu katılıyor. Malatya, Adana, Ankara, İstanbul, Diyarbakır, Alanya, Kahramanmaraş ve Elazığ illerinden katılımın olduğu 14 Yaş Yaz Kupası Tenis Turnuvası 5 gün sürecek. Turnuvada finaller Cuma günü oynanacak.

Dev organizasyonun amacının tenis sporunu gençlere küçük yaşlarda aşılamak olduğu belirtildi. Tenis sporunu her yaş kategorisine sevdirmek için farklı etkinliklerle sporseverlerin karşısına çıkan Malatya İntercourt Tenis Kulübü, bu kez de 14 yaş kategorisinde önemli bir organizasyona ev sahipliği yapıyor.

Erkekler ve bayanlarda, tekler- çiftler şeklinde oynanacak müsabakalar sonucunda dereceye girecek sporcular, milli takım izleme sürecine tabi tutulacak.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom