153 bin yavru sazan

Kütahya Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ender Muhammed Gümüş, 37 farklı bölgedeki göl ve göletlere 153 bin sazan yavrusu bırakıldığını belirtti.Gümüş, yaptığı açıklamada, Akdeniz Su Ürünleri Araştırma Üretim ve Eğitim...

153 bin yavru sazan TÜRKİYE

Kütahya Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ender Muhammed Gümüş, 37 farklı bölgedeki göl ve göletlere 153 bin sazan yavrusu bırakıldığını belirtti.

Gümüş, yaptığı açıklamada, Akdeniz Su Ürünleri Araştırma Üretim ve Eğitim Enstitüsü Müdürlüğünden temin edilen pullu sazan yavrusu ile Kütahya’daki göl ve göletleri balıklandırdıklarını ifade ederek, "İlimiz sınırlarında yapılan balıklandırma çalışmaları kapsamında bugüne kadar 1 milyonun üstünde yavru pullu sazanların su kaynaklarımızla buluştu.Bu yıl ise, 37 farklı bölgedeki göl ve göletlere 153 bin sazan yavrusu bıraktık. Göletlerimizi, derelerimizi, nehirlerimizi balıklandırarak ekolojik dengenin korunmasına katkı sağlıyoruz. Bunun yanı sıra vatandaşlarımızın çocuklarıyla balık avlayarak, temiz havayı soluyarak iletişimlerini güçlendirecekleri ve stresten uzaklaşabilecekleri doğal ortamlar oluşturuyoruz. İç sulardaki balık varlığını sürdürülebilmek için mevcut göl ve göletlerimizde ekonomik değer taşıyan sazan balığı gibi türlerle balıklandırma çalışmalarına her yıl devam edeceğiz. Göletlere bırakılan yavrular mutlak suretle korunarak, en az bir kez üremelerine imkan tanınmasını, amatör balıkçılarımızın balıklara sahip çıkarak av yasaklarına uymalarını bekliyoruz" diye konuştu. (EFE)
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom