8 Mart Dünya Kadınlar Günü

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü MALATYA

Çakır, mesajında, kadınların aile kurumunun temel taşı ve koruyucularından olduğunu belirtti.

Yaşamın her anında kadınların varlıklarıyla onurlandıklarını kaydeden Çakır, şunları aktardı:

"Kadınlar, bizleri eğiten, yetiştiren, yüreklerindeki sevgi ve şefkati fedakarca karşılıksız veren yegane varlıklarımızdır. İnancımızda ve medeniyet tarihimizde insanlar arasında her türlü ayrımcılık reddedilmiştir. Adalet ve eşitliği en büyük değerler arasında sayan milletimiz, hiçbir zaman kişiler arasında ayrımcılık yapmamıştır. Bizler, kadın ve erkeği birbirine karşı sorumlu gören bir kültürün ve geleneğin temsilcileriyiz."

Battalgazi Belediye Başkanı Gürkan'dan kutlama

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ise 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, kadınların, toplum yaşamında daha aktif yer almasının, o ülkenin gelişmişliğinin göstergesi olduğunu bildirdi.

Mustafa Kemal Atatürk'ün, kadının siyasi yaşama dahil olmasına büyük önem vererek bu hakları, Avrupa'nın bazı ülkelerinden daha önce Türk kadınına verdiğini anımsatan Gürkan, "Bu yüksek düşünce, Türk kadınının gurur kaynağı oldu. Bizler, cenneti annelerin ayağının altına seren bir dinin mensuplarıyız. Hem yönetimde hem de aile içerisindeki vakur duruşuyla örnek teşkil eden analarımızın, yeri geldiğinde istiklal mücadelemizde eşsiz kahramanlıklar gösteren Nene Hatunlar'ın torunlarıyız." ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA - Anadolu Haber Ajansı
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom