Ağbaba, "Taşerona kadro meselesinin mimari CHP'dir''

Ağbaba,  POLİTİKA

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba, "Taşerona kadro meselesinin mimari CHP'dir. Bunu herkesin her yerde söylemesi gerekiyor"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, "Taşerona kadro meselesinin mimari CHP'dir. Bunu herkesin her yerde söylemesi gerekiyor." dedi.

Ağbaba, partisinin Malatya İl Başkanlığı binasında düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'nin gündeminin Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Suriye'nin kuzeybatısındaki Afrin bölgesinde başlattığı Zeytin Dalı Harekatı olduğunu belirtti.

Harekata katılan Mehmetçiklerin kazasız belasız ülkelerine dönmesini dileyen Ağbaba, kamuoyu ve basının sadece bir bakış açısıyla harekatla ilgili bilgilendirildiğini savundu.

Bu noktaya nasıl gelindiğini kimsenin sorgulamadığını öne süren Ağbaba, "Türkiye neden bu duruma düştü, onun da sorgulanması gerekiyor. 2011'de uyardık ama hükümet kendi anlayışından dolayı hem Ortadoğu'yu hem Türkiye'yi kan gölüne çevirdi. Yanlış bir Suriye politikasıyla maalesef burası bir ateş gölüne döndü." diye konuştu.

Türkiye'nin OHAL ile yönetildiğini, hukukun askıya alındığını savunan Ağbaba, OHAL'in bitmesi gerektiğini söyledi.

Bir gazetecinin ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Türkiye'ye sığınan Suriyelilerin yaşadığı konaklama merkezlerinde çalışanlara kadro verilip verilmemesiyle ilgili sorusu üzerine Ağbaba, konuyla ilgili müracaatta bulunduklarını ancak şu andaki durumu tam olarak bilmediklerini ifade etti.

Kamu İktisadi Teşebbüsleri (KİT) çalışanlarına ilk etapta kadro verilmediğini ancak partisi tarafından bunu gündeme taşıdıklarını aktaran Ağbaba, KİT'lerle ilgili önemli bir mesafe kaydettiklerini dile getirdi.

İşçi arasında ayrım yapmanın devlete yakışmayacağını vurgulayan Ağbaba, şunları söyledi:

"Taşerona kadro meselesinin mimari CHP''dir. Bunu herkesin her yerde söylemesi gerekiyor. Herkesin bilmesi gerekiyor, taşeron işçilerin de bilmesi gerekiyor. Cumhuriyet Halk Partisi'nin Genel Başkanı bu konuyu gündeme getirmemiş olsaydı, 2015'de bütün taşerona kadro vereceğiz dememiş olsaydı bu kadrolarda verilmezdi. Taşeron bugün bu noktaya geldiyse Cumhuriyet Halk Partisi'nin emeği çoktur." 

Kaynak: AA - Anadolu Haber Ajansı
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom