Ay ve yıldız düzeninde sergi

Malatya Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Eğitim Merkezleri (MABESEM), el sanatları sergisini ay ve yıldız düzeniyle oluşturuldu.

Ay ve yıldız düzeninde sergi KÜLTÜR-SANAT

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, bir alışveriş merkezinde açılan El Sanatları Sergisi, Zeytin Dalı Harekatı'na halkın desteğini ortaya koymak amacıyla ay ve yıldız düzeniyle oluşturuldu.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ercan Turan, sergi açılışında yaptığı konuşmada, MABESEM'de kursiyerler ve hocalar tarafından yapılan çini, ahşap boyama, takı tasarım ve kabak süsleme gibi el sanatlarından oluşan serginin, Afrin'de görev yapan Mehmetçik'e destek amacıyla ay ve yıldız düzeniyle oluşturuldu belirtti. 

Sıra dışı bir dönemden geçildiğine işaret eden Turan, "Çok güçlü bir medeniyetin temsilcileriyiz. Malatya'da bu güçlü medeniyetin önemli bir parçası. Belediye olarak yüzlerce kurs açıyoruz, 5 bine yakın kursiyerimiz var. Kursiyerlerimiz çok güzel eserler ortaya koyuyorlar. Bu çalışmaları önemsiyoruz.  Allah'tan, Afrin’de mücadele eden güvenlik güçlerimize güç, kuvvet ve muzafferiyet diliyorum." ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA - Anadolu Ajans
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom