Bakan Tüfenkci'nin eşinden Suriyelilere ziyaret

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci'nin eşi Esra Tüfenkci, Malatya'daki konteyner kentte misafir edilen Suriyelileri ziyaret etti.

Bakan Tüfenkci'nin eşinden Suriyelilere ziyaret MALATYA

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre, Bakan Tüfenkci'nin eşi Esra Tüfenkci, konteyner kentte misafir edilen Suriyelileri ziyaret ederek, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Suriyeli çocukların yaptığı resimlerden oluşan serginin açılışını gerçekleştirdi.
Çocukların yaptıkları resimleri yakından inceleyen Tüfenkci, sergide emeği geçenlere teşekkür etti.
Daha sonra Vali Ali Kaban'ın eşi Neriman Kaban ve İl Emniyet Müdürü Ömer Urhal'ın eşi Kadriye Urhal ile minik Suriyelilerin eğitim gördüğü ana sınıfına geçen Tüfenkci, buradaki çocuklarla tek tek ilgilendi.
Suriyeli çocuklara çikolata dağıtan Tüfenkci, buradaki incelemelerinin ardından meslek kurslarının verildiği merkeze geçti.
Burada bilgisayar, satranç, ve kuaför kurslarını ziyaret eden Tüfenkci, halı kursunda ise tezgahın başına geçerek dokuması tamamlanmış el emeği göz nuru bir halının kesimini gerçekleştirdi.
Daha sonra heyet, AFAD İl Müdürü Mustafa Akar'dan konteyner kent ile ilgili brifing aldı.
Esra Tüfenkci, son olarak Suriyeli Şaban El Ragıp ailesinin misafiri oldu.
Burada ailenin sorun ve taleplerini dinleyen Tüfenkci, "Sayın Cumhurbaşkanımızın da dile getirdiği gibi bizler Suriyeli kardeşlerimize ensar olduk. Kardeşlerimizle ekmeğimizi bölüşüyoruz. Çünkü bizim kültür ve inancımız bunu gerektirmektedir." diye konuştu.
Heyet incelemelerinin ardından konteyner kentten ayrıldı.

Kaynak: AA - Anadolu Ajans
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom