Balmumu heykellerine yoğun ilgi

Malatya Park Alışveriş ve Yaşam Merkezi, İstanbul Balmumu Heykel Müzesinde sergilenen heykelleri ziyaretçileri ile buluşturuyor.

Balmumu heykellerine yoğun ilgi KÜLTÜR-SANAT

Malatya Park Alışveriş ve Yaşam Merkezi, İstanbul Balmumu Heykel Müzesinde sergilenen heykelleri ziyaretçileri ile buluşturuyor.

Dünya liderleri, Türk ünlüleri, sanatçılar ve bilim adamlarının balmumu heykellerinden oluşan sergi büyük ilgi görüyor. Ayrıca, ziyaret sırasında gerçekleri ile birebir örtüşen heykellerin hikayeleri de anlatılıyor.

Balmumu müzesinin yetkilisi Ömer Kuşan, Malatya Park Alışveriş ve Yaşam Merkezinde bölgede bir ilki gerçekleştirdiklerini belirterek “İstanbul Balmumu Müzesinde sergilenen heykeller sergileniyor. Dünya liderleri ve Türk ünlülerinin, sanatçıların, bilim adamlarından bazılarını heykellerinden oluşuyor. Malatyalılar teşekkür ediyorum müzeye yoğun ilgi gösteriyorlar” dedi.

Malatya Girişim Gurubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Kavuk ise balmumu müzesine gösterilen ilgiden dolayı mutlu olduklarını belirterek “Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Dünya liderleri ve sanatçılarımız, bilim adamlarımızın heykelleri var. Burada ayrıca bilgi alıyoruz” diye konuştu.

14 Temmuz’da açılan Balmumu Müzesinin Ağustos’un son haftasına kadar açık kalacağı belirtildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom