Banietemad Malatya Çok Güzel Bir İl

Banietemad Malatya Çok Güzel Bir İl MALATYA

7. Malatya Uluslararası Film Festivalinde "Mavi Yaşmaklı" filmi ile Onur Ödülü kazanan  İranlıünlü yönetmen RakhshanBanietemadve jüri üyesi İranlı Oyuncu FatemehMotamedMalatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır'ı makamında ziyaret ettiler.
Malatya'nın çok güzel bir il olduğunu belirten İranlı Yönetmen RakhshanBanietemad, "Malatya'yı gezme fırsatı bulduk. Şire pazarına, bakırcılar çarşısına, müzeye gittik. Burası kültürel ortaklıklarımızın çok fazlabirbirine benzediği bir yer. Film festivali organizasyonunda yer alan herkese teşekkür ediyorum. 
Son zamanlarda büyük bir deprem faciası yaşadık.Burada bulunduğumuz süreçte buradaki insanlarım bizim acımızı paylaşmaları ve taziyelerini iletmeleri bize ne kadar önem verdiklerini gösterdi. Buda bizi çok duygulandırdı. Sinema kültürel ortamı uzun bir süre etkileyen ve derin izler bırakan bir sanat dalı. Ben Malatya film festivalinin devam etmesini diliyorum"dedi.
MOTAMED; BU ŞEHİRDE MUTLU İNSANLAR GÖRDÜM
İlk kez Malatya'ya geldiğini söyleyen İranlı Oyuncu FatemehMotamed ise Malatya’nın büyük bir şehir olduğunu belirterek;"Şehrin her noktasında film festivali tanıtan broşürler, afişler, tanıtımlar gördüm. Buda sizin kültürel altyapıya ne kadar önem verdiğinizi gösteriyor. Kültür ve sanata önem veren şehirlerde olumsuz olayların az olduğunu görüyoruz. Caddelerde insanlara baktığımda gülen yüzler, bu şehirde mutlu insanlar gördüm.Ben sinemanın sebep olduğu tanışıklıkların barışa çok büyük katkısı olacağını düşünüyorum. Sinema nedeniyle burada bulunmaktan çok mutluyum" dedi.
ÇAKIR; KONUKLAR FESTİVALİMİZE RENK KATTILAR
Yönetmen ve sinema sanatçılarını Malatya’da ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır da İran-Irak sınırında meydana gelen 7.3 şiddetindeki depremde hayatını kaybedenlere rahmet, yaralılara acil şifalar diledi. Başkan Çakır, "Konuklarımız festivalimize renk kattılar. Malatya her anlamda gelişen bir il. Burada tarihi bir birikim var, dolayısıyla kültürel anlamda da gelişme göstermek zorundayız. Bu tür festival ve etkinliklerde ilimizde var olan kültürün tanıtılması  çok önemli. Kendimizin sosyal dokusunu oluşturmak adına bu tür etkinlikler yapıyoruz. Festivalimize katıldıkları için konuklarımıza teşekkür ediyorum" ifadelerine yer verdi.
 

Kaynak:  - Bülten
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom