Başkan Altunkaya, ''Hocalı Katliamını unutmadık''

BBP Malatya yeşilyurt Merkez ilçe başkanı Ercan Altunkaya,Hocalı Hocalı katliamının 26. yılı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Altunkaya, ''Hocalı Katliamını unutmadık'' POLİTİKA

BBP Malatya yeşilyurt Merkez ilçe başkanı Ercan Altunkaya mesajında; "Hocalı’da katledilen soydaşlarımızın hakkını takipte sadece dünya sessiz kalmamıştır, maalesef bizim milletimizin duyarsızlığı ve takipsizliği de kahredicidir" dedi.

''HOCALI KATLİAMINI UNUTMADIK''

Başkan Altunkaya , Hocalı katliamının 26. yılı dolayısıyla yayımladığı mesajda, 26 Şubat 1992’nin Türk dünyası ve Azerbaycan için en acılı günlerden biri olduğunu dile getiren  Altunkaya. "Bu işgal Ermenistan halkına hiçbir şey vermediği gibi Türklere ve genel olarak Müslümanlara karşı işlenen cinayetler, katliamlar, soykırımlar da sözde hür dünya açısından gayet sıradan ve tabii bir iş olarak görülüyor. Hocalı katliamı dünya tarafından görülmek istenmemiştir. Hocalı’da katledilen soydaşlarımızın hakkını takipte sadece dünya sessiz kalmamıştır, maalesef bizim milletimizin duyarsızlığı ve takipsizliği de kahredicidir. Birileri yüz yıl öncenin hala hesabını sormaya çalışırken, biz Türkler daha 26 yıl öncekini neredeyse unutma noktasına getirildik. Bir kere daha Hocalı’da Ermeni saldırılarıyla şehit olan Azeri soydaşlarımızı rahmetle anıyorum." Dedi

Kaynak:  - Bülten
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom