Başkan Altunkaya Sarıkamış şehitleri  için mesajı

Başkan Altunkaya Sarıkamış şehitleri  için mesajı MALATYA

BBP Malatya Yeşilyurt İlçe Başkanı Ercan Altunkaya Sarıkamış Şehitleri İçin Bir Mesaj Yayımladı.

BBP Malatya Yeşilyurt İlçe Başkanı Ercan Altunkaya "Bu vatanın müreffeh, yaşam kalitesi daha güçlü yarınlarına ulaşması için şehit ve gazilerimizin o yüce değerleriyle yaşamaya devam edeceğiz" dedi.

BBP Malatya Yeşilyurt İlçe Başkanı Ercan Altunkaya   Sarıkamış Harekatı'nın 103. yılı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Altunkaya , mesajında, Sarıkamış Allahuekber Dağları'nda 103  yıl önce donarak şehit olan 90 bin Mehmetçiklerin aziz hatıralarının Müslüman Türk milleti tarafından saygı ve ihtiramla saklandığını kaydetti. Allahuekber Dağları'nda 103 yıl önce dünyada eşi ender görülmeyecek bir fedakarlık ve azimle inancını yoğurarak kahramanlığın zirvesini yaşamış Mehmetçiğin tarihe silinmeyecek büyük bir destan yazdıklarını ifade eden Altunkaya , şunları aktardı; "Müslüman Türk milleti olarak Sarıkamış şehitlerinin aziz hatıraları önünde söz veriyoruz. Kardeşliğimize halel getirmeye çalışan iç ve dış güçlere karşı, milli ve İslami değerlerimizle bütün var gücümüzle karşı durmaya devam edeceğiz. Birliğimizi bozdurtmayacağız, yıpratmayacağız, Allah'ı bir, peygamberi bir, kıblesi ve dini bir olan bu kadim coğrafyada yaşayan biz kadim milletin kardeşliğine uzanan içteki ve dıştaki harici ellere karşı bilgimizi, siyasetimizi yaşamaya ve yaşatmaya devam edeceğiz. Bu vatanın müreffeh, yaşam kalitesi daha güçlü yarınlarına ulaşması için şehit ve gazilerimizin o yüce değerleriyle yaşamaya devam edeceğiz. Sizler omuz omuza çarpıştınız. Sizden aldığınız feyiz ve ilhamla vatanımız üzerinde kardeşlik, dayanışma demeye devam edeceğiz.''

Başkan Altunkaya , Sarıkamış'ta, Kore'de, Çanakkale'de,  Kocatepe'de, Güneydoğu'da ülkenin her bir karış toprağında vatan-i vazifesini icra etmekteyken şehitler kervanına katılmış tüm şehitlere Allah'tan rahmet diledi. 

Kaynak:  - Bülten
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom