Başkan Emrah Yılan'dan Regaip Kandili Mesajı

Malatya Ülkü Ocakları Başkanı Emrah Yılan Regaip Kandili Mesajı Yayımladı.

Başkan Emrah Yılan'dan Regaip Kandili Mesajı MALATYA

Yardımlaşma, dayanışma hislerinin hayır ve iyiliklerin artarak yoğunlaştığı, bu gecede, sevgi ve gönül huzuru ile kardeşlik ve beraberliğimizin güçlenmesini temenni sinde bulunan Ülkü Ocakları Malatya İl Başkanı Emrah Yılan Regaip Kandili dolayısıyla yayınladığı mesajında şu görüşlere yer verdi:
"Kandiller insanlarımızın kalplerini birbirine yaklaştıran, komşuluk, akrabalık, kardeşlik ve dayanışma duygularını arttıran, ruh dünyalarının aydınlanmasına vesile olan çok özel gecelerdir. Bu hayırlı gece'nin; hepimizin günahları için bir bağışlanma, gönüllerimiz için huzur, hastalarımız için şifa, dertlilerimiz için deva, borçlularımız için eda vesilesi olmasını temenni ederim.
Ülke savunması için göğsünü siper eden ve Vatanın bölünmez bütünlüğü için Ülkemizin dört bir yanında ve Suriye de görev yapan kahraman Mehmetçiğimizin, Polisimizin, Sağlık çalışanlarımızın, Korucularımızın Rabbim Bu aziz günde yar ve yardımcıları olsun.
Sevgili Peygamberimiz (sav), bu geceye ulaştığında: “Allah’ım! Recep ve Şaban ayını bizim için mübarek kıl ve bizi Ramazan ayına kavuştur” diye dua etmiştir. Öyleyse bu mübarek zaman dilimini fırsat bilerek, Yüce Dinimizin bizden istediği, sevgi, saygı ve hoşgörü ortamının kurulmasına, birlik, beraberlik ve kardeşliğimizin güçlenmesine, insanî ve ahlâkî meziyetlerin yaygınlaşmasına gayret göstermeliyiz.
Bu duygu ve düşüncelerle, İslam Aleminin Regaib kandilini ve üç aylarını tebrik ediyor, milletçe birlik ve beraberlik içinde daha nice kandillere kavuşmayı, bütün İslam âleminin ve insanlığın barış ve huzur içinde olmasını Cenabı Allah’tan niyaz ediyor, bu geceyi dualarla geçirmeyi Rabbim hepimize nasip eylesin diyorum"
 

Kaynak:  - Bülten
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom