Başkan Eser, yatırımları inceledi

Darende Belediye Başkanı Süleyman Eser, 10 milyon lira yatırımla ilçeye kazandırılan Osman Hulusi Ateş İmam Hatip Kompleksi'nde incelemelerde bulundu.

Başkan Eser, yatırımları inceledi MALATYA

İlçe Mili Eğitim Müdürü Fevzi İnce’den bilgi alan Eser, incelemeler sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada, Osman Hulusi Ateş İmam Hatip Lisesi’nin ilçedeki 8. sınıfların liseye geçiş sınavının ardından tercih edebilecekleri nitelikli liselerin listesinde olduğunu söyledi.

Malatya’da 16 nitelikli liseden ikisinin Darende de olduğuna değinen Eser, "Türkiye’deki en nadide eserlerden birini ilçemize kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Darende, geçmişten beri ilim ve hikmet merkezi olmuş, Somuncu Baba ve Hulusi Efendi Hazretleri burada asırlarıdır vatanperver insan yetiştirmiştir. Onların eğitime ve okumaya verdiği önemi kendimize bir görev bilerek, yarının Türkiye’sinde görev alacak inançlı ve çalışkan gençlerimizin yetişmesi için bölgemizde yurdu ve sosyal tesisleriyle ilk ve tek olacak 24 derslikli bu kıymetli eseri çocuklarımızın hizmetine sunacak olmanın bahtiyarlığını yaşıyoruz." ifadelerini kullandı.

Başkan Eser, kısa bir süre sonra tamamlanacak kompleksin açılışının Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'ın katılımı ile yapılacağını sözlerine ekledi.

Okuldaki incelemelerini tamamlayan Eser, ilgililere teşekkür ederek tesissin hayırlı olmasını diledi.

Kaynak: AA - Anadolu Ajans
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom