Başkan Karaosmanoğlu yüzme havuzlarını inceledi

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Darıca Şehit Hasan Kaya Kız İmam Hatip Lisesi ile Deniz Yıldızları Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ndeki yüzme havuzlarında inceleme gerçekleştirdi.Büyükşehir Belediyesi ve...

Başkan Karaosmanoğlu yüzme havuzlarını inceledi

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Darıca Şehit Hasan Kaya Kız İmam Hatip Lisesi ile Deniz Yıldızları Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ndeki yüzme havuzlarında inceleme gerçekleştirdi.

Büyükşehir Belediyesi ve Darıca Belediyesi’nin ortak çalışmalarıyla hizmete alınarak kadınlara ve gençlerin kullanımına sunulan kapalı yüzme havuzlarını inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Bu gibi tesislerimizle spora ve hareketli yaşama destek olmayı sürdürüyoruz. Gerek açık gerekse kapalı alanlar başta olmak üzere sahillerimizde de yüzmenin önünü açtık. İlçelerimizde kapalı yüzme havuzları yaptık, yapmaya devam ediyoruz. Kent yaşamında sıkışmış kadınlarımıza, erkeklerimize ve özellikle gençlerimize bu tesisler yeni bir heyecan ile soluk getirecektir” dedi.

Yüzmenin kas ve iskelet sistemi üzerindeki olumlu etkisinin yanı sıra düzenli yapılan yüzme egzersizleri kasların güçlendiğini de belirten Karaosmanoğlu, “Kadınlarımızın ruhen ve bedenen sağlıklı olması için bu Darıca Hasan Kaya Kız İmam Hatip Lisesindeki yüzme havuzunu yeniledik. Kadınlarımızın hizmetlerimizin en güzeline layık olduğunu biliyoruz ve söylüyoruz. Onun için bu yüzme havuzunu onlara teslim ettik. Havuzlarımız pırıl pırıl bir şekilde hanım kardeşlerimize hizmet verecek. Tüm vatandaşlarımıza yüzme sporunu da öneriyor, bu gibi tesislerden faydalanması için çağrıda bulunuyorum. Hemşehrilerimizin takım ve ferdi sporlarını yapabileceği altyapıyı hazırlamaya da devam ediyoruz” diye konuştu.

Düzenli yüzmenin kalp dolaşım sistemi üzerinde olumlu yönde çok önemli etkileri olduğunu ifade eden Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak ise, “Darıca’da kadınlarımıza dönük bir yüzme havuzuna ihtiyacımız vardı. Bunu da Şehit Hasan Kaya Kız İmam Hatip Lisesi’nin içerisinde atıl kalan yüzme havuzumuzu Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte giderdik. Yüzme havuzumuz beş kulvarlı olarak kadınlarımızın hizmetine girmiş durumdadır. Erkeklerimizin de kullanabileceği havuzumuzu Deniz Yıldızları Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinde tesisimizle çözdük. Darıca’da hem kadınlarımız hem de erkeklerimizin kullanabileceği ayrı ayrı havuzları faaliyete geçirdik” şeklinde konuştu.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin her ilçede bir yüzme havuzu yapma projeleri de süratle devam ederken, Vinsan açık yüzme havuzunda bin altmış bir erkek bu tesisten faydalanmayı sürdürüyor. Bunun yanı sıra Plajyolu açık yüzme havuzunda ise 933 bayan, bu hizmetten yararlandı. Gebze Olimpik Yüzme Havuzunda da Büyükşehir Belediyesi’nin ücretsiz spor okulları kapsamında bin 795 sporcu hizmet alırken, Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürlüğü’nün de gençlere ve yetişkinlere yönelik çalışmaları da sürüyor.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom