Bingöl'de davul zurnayla karşılandı

Balkan Maraton Şampiyonası'nda altın madalya kazanan milli atlet Yavuz Ağralı, memleketi Bingöl'de davul zurnayla karşılandı.

Bingöl'de davul zurnayla karşılandı BÖLGE HABER

26. Zagreb Maratonu kapsamındaki Balkan Maraton Şampiyonası’nda Ağralı’nın şampiyon olması, hemşehrilerini sevince boğdu.

Şampiyonanın ardından Bingöl’e dönen Ağralı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Erdal Arıkan, Bingöl Havalimanı Müdürü Ali Haydar Kaya, belediye yetkilileri ve diğer yetkililer tarafından çiçekle karşılandı. 

Burada açıklamada bulunan Ağralı, şampiyonada Bingöl’ün adını duyurduğunu ve olumlu tepkiler aldığını söyledi.

Balkan şampiyonasının kendisi için bir aşama olduğunu ifade eden Ağralı, hedefinin 2018 Avrupa Atletizm Şampiyonası olduğunu vurguladı.

Ağralı, "Avrupa şampiyonası Berlin'de yapılacak. Hedefim oradaki yarışmada ilk sekize girebilmek. Nasip olursa madalya tabii. Ahmet hocama, müdürüme, Belediye Başkanımız Yücel Barakaz’ye çok teşekkür ediyorum." dedi.

Böyle bir karşılamayı beklemediğini dile getiren Ağralı, "Yıllardır yarışmalara gidip geliyorum, 2014 yılında Balkan ikincisi olmuştum. Yalnız başıma gidip geldim ama bu sefer Yücel Barakazi'nin sahip çıkmasıyla son iki yılda bana karşı olumlu bakışlar oldu. Şimdi tek başıma değilim, çok duygulandım." ifadelerini kullandı.

Daha sonra havalimanı dışına bekleyen bir grup, Ağralı’yı davul, zurnayla karşılayıp omuzlarında taşıdı.

Milli atlet Ağralı, Hırvatistan'ın başkenti Zabreb'te yapılan Balkan Maraton Şampiyonası'nda 2.18.22’lik derecesiyle altın madalyanın sahibi olmuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom