Büyükşehir Belediyesi, itfaiye filosunu güçlendiriyor

Büyükşehir Belediyesi, itfaiye filosunu güçlendiriyor MALATYA

Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı araç filosuna 5 arazi tipi kurtarma ve müdahale aracı ekledi.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, su ve köpük sıkma özelliği taşıyan araçların tanıtımı, Büyükşehir Belediyesi önünde gerçekleştirildi.

Tanıtım programına katılan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Malatya itfaiyesinin son derece başarılı çalışmalar gerçekleştirdiğini belirtti.

İtfaiye teşkilatının yıl içerisinde 2 bin 800 olaya müdahale ettiğini aktaran Çakır, şunları kaydetti:

"İtfaiyecilerimiz yangına müdahale ettiği kadar, boğulma vakalarına, trafik kazalarına, mahsur kalmış insanlara ve hatta diğer canlılara da yardım etmektedir. Kurtarma ve ilk müdahalelerde çok önemli araçları filomuza kazandırdık. Bugün filomuza kattığımız 5 adet 4x4 arazi tipi kurtarma ve müdahale aracı ile yangınlara ve kurtarma vakalarına daha pratik ve hızlı bir şekilde müdahale edilebilecek.

Araçlarımızda bulunan aparatlar, kazalara müdahalede personelimizin gücünü artıracaktır. Su ve köpük sıkma özelliğine sahip olan araçlarımızda, 300 litre su ve 30 litre köpük tankı bulunmakta. Basıncın yüksek olmasından dolayı 300 litre suyu iki bin litre olarak kullanma imkanı sağlamaktadır." 

Çakır, ilçelerdeki itfaiye istasyonlarının daha güçlü hale getirilmesi için de çalışmalarının sürdüğünü anlatarak, "2018 yılı içerisinde, Pütürge, Darende, Kale ve Arguvan'da bulunan istasyonlarımızı yenileyerek daha güçlü hale getirmiş olacağız." ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA - Anadolu Haber Ajansı
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom