Çakır, sahil yolu projesinde inceleme yaptı

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Karakaya Baraj Gölü Sahil Yolu Projesi kapsamında yol genişletme çalışması devam eden Karakaya Baraj Gölü-Eski Malatya hattında inceleme yaptı.

Çakır, sahil yolu projesinde inceleme yaptı MALATYA

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Karakaya Baraj Gölü Sahil Yolu Projesi kapsamında yol genişletme çalışması devam eden Karakaya Baraj Gölü-Eski Malatya hattında inceleme yaptı.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, beraberinde bazı muhtarlarla Karakaya Baraj Gölü Sahil Yolu Projesi'nde incelemelerde bulundu. 

Karakaya Baraj Gölü-Eski Malatya hattında devam eden yol genişletme çalışmaları hakkında açıklamalarda bulunan Çakır, en büyük hedeflerinin Baraj Gölünü Malatya ile buluşturmak olduğunu belirtti.

Çakır, hava şartlarının müsaade ettiği ölçüde Malatya'nın her noktasında çalıştıklarını ifade ederek, şunları kaydetti: 

"Baraj gölüne inen mevcut iki yolumuz var. Biz her iki yolda da çalışmalar yapıyoruz. İlk yolumuz Çarmuzu'dan inip Hatunsuyu bölgemizden geçen yolumuz. 50 metrelik Çarmuzu bağlantı yolumuzu Kuzey Kuşak yolumuzla birleştirdik. Bu yıl Hatunsuyu hattını genişletme çalışmalarına başlayacağız. Bir diğer yolumuz ise Eski Malatya-Karakaya Baraj Gölü yolumuz. Demir yolu köprüsünden baraja kadar olan bölüm 8 kilometre. Bu bölüm çok dardı. 6-7 metre genişliğindeki yolumuzu 22 metre genişliğe çıkarıyoruz. Genişletme çalışmalarında şimdiye kadar 48 bin metreküp toprak dolgu, 29 bin metreküp stabilize, 32 bin metreküp temel malzeme serimi yapıldı. Bahçelerinden yer veren vatandaşlarımızın bahçe perde duvarlarını örüp, koruma çitlerini yaptık. Yaz aylarının ortalarında buradaki çalışmaları bitirmeyi hedefliyoruz. Buradaki yatırımımızın bize toplam maliyeti 10 milyon lira civarında." 

Kaynak: AA - Anadolu Haber Ajansı
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom