Çapara avcıları çingene palamutlarıyla sevindi

Düzce Akçakoca’da sabaha karşı Kardeniz’e açılan çapara balık avcıları, oltalarına takılan çingene palamuduyla karaya döndü.Akçakoca’dan Karadeniz’e açılan amatör balıkçılar, çapara tabir edilen 50 metre uzunluğundaki oltaları...

Çapara avcıları çingene palamutlarıyla sevindi TÜRKİYE

Düzce Akçakoca’da sabaha karşı Kardeniz’e açılan çapara balık avcıları, oltalarına takılan çingene palamuduyla karaya döndü.

Akçakoca’dan Karadeniz’e açılan amatör balıkçılar, çapara tabir edilen 50 metre uzunluğundaki oltaları ile seyir halinde onlarca çingene palamudu yakalıyor. Oltalara takılan palamutları tekneye alan balıkçılar, balık dolu kasaları ile karaya dönüyor. Boyları en az 20 santimetre olan çingene palamudu, tezgahlarda ise tanesi 10 TL’den satışa sunuluyor.

Bu sezon Palamut balığının bereketli olacağı söyleyen Balıkçı Ferhat Birinci, "Çapara avcıları oltalarına takılan çingene palamutlarıyla dönüyorlar. Bu yıl palamut balığı bol olmasını diliyor ve umuyoruz. Şu an avlanan çingene palamutları 350 ile 400 gram arasında. Tezgahlarda tanesi 7 ile 10 TL arasında satışa sunuluyor. Bu sezon 1 Eylülde balıkçılar açıldıklarında balığın durumu dahada belirgin olacak. İnşallah balığı tutan da, satan da, tüketen de karlı olur" dedi.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom