Cavlak Suya Zam Yapılmaması Memnuniyet Verici

Attarlar Esnaf Odası Başkanı Sinan Cavlak, Malatya Büyükşehir Belediyesinin 2018 yılında su ve ulaşım ücretlerine zam yapılmaması kararının memnuniyet verici olduğunu söyledi.

Cavlak Suya Zam Yapılmaması Memnuniyet Verici MALATYA

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın 2018 Yılında Su ve Ulaşım bedellerine zam yapmayacakları açıklamasının ardından oda seçimleri sürecinde ticarethanelerde su tüketim bedellerinin çok yüksek olduğunu sıkça dile getiren Malatya Attarlar Esnaf Odası Başkanı Sinan Cavlak’tan açıklama geldi. Cavlak, “2018 yılında su fiyatlarına zam yapılayacak olmasını memnuniyetle karşılıyor, alınan bu kararı alkışlıyor ve Sayın Ahmet Çakır ve yönetimini tebrik ediyorum. Ancak ticarethanelerde su tüketim bedelleri çok yüksek. Bu konuda da bir düzenleme yapılarak indirime gidilmesi gerekir. Büyükşehir Belediyemizin su altyapıları konusunda ciddi yatırımlar yaptığını biliyoruz. Lakin her şeye rağmen ticarethanelerde su tüketim bedelleri esnaflarımızı ciddi anlamda etkiliyor. Hele de ticari faaliyetinin bir gereği olarak çok su tüketmek zorunda kalan esnaflarımız bundan olumsuz etkileniyor.”dedi.

SU TÜKETİM BEDELLERİ MESKENLERLE AYNI OLMALI
Yaptığı yazılı basın açıklamasında elektrik, doğalgaz, telefon ve internet kullanım bedellerinin meskenlerde ve ticarethanelerde aynı olduğunu fakat su tüketim bedellerinin meskenlere oranla 3 katı olduğunu dile getiren Başkan Sinan Cavlak, “Bu uygulama adil değil, adil olmayan ne varsa karşısında durmamız, uyarmamız, adilane bir uygulama için mücadele etmemiz gerekiyor. Ticarethanelerle meskenlerde su tüketim bedellerinin farklı olması elbette Ahmet Çakır başkan döneminde getirilen bir uygulama değil. Fakat aradaki makasın aza indirilmesi içinde radikal değişiklikler yapılmasını bekliyor, umuyoruz.”dedi. 

Kaynak:  -
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom