Çiftlik Sağlık Kompleksi 2018 yılında hizmete girecek

Çiftlik ilçesini ziyaret eden Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, ilçe Devlet Hastanesinde ve 2017 yılının Haziran ayında ilçe merkezinde inşasına başlanan sağlık kompleksinde incelemelerde bulundu.Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, Çiftlik Devlet...

Çiftlik Sağlık Kompleksi 2018 yılında hizmete girecek SAĞLIK

Çiftlik ilçesini ziyaret eden Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, ilçe Devlet Hastanesinde ve 2017 yılının Haziran ayında ilçe merkezinde inşasına başlanan sağlık kompleksinde incelemelerde bulundu.

Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, Çiftlik Devlet Hastanesinde tedavi gören hastaları da tek tek ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini sundu.

Gerçekleştirilen ziyarette Vali Şimşek, Çiftlik Devlet Hastanesi Başhekimi Vekili Uzm. Dr. Ali Bozhüyük’ten hastanenin genel durumu hakkında bilgi aldı.

İlçe Devlet Hastanesinin yatak kapasitesi, doktor sayısı ve teknik donanımı gibi konularda bilgi alan Vali Şimşek, yaptığı açıklamada Çiftlik Devlet Hastanesine diyaliz ünitesinin hizmete açılmasının planlandığını söyledi.

Vali Yılmaz Şimşek konuşmasında “Çiftlik ilçemiz, il merkezine yaklaşık 70 kilometre uzaklıktadır. İlçe devlet hastanemizin hizmet verdiği ilçe merkezi, kasaba ve köylerinde 16 vatandaşımız hemodiyaliz hastasıdır. Bu Vatandaşlarımızın, Niğde’ye gidiş ve dönüşleri yaklaşık 2 saatlerini almaktadır. Özellikle çetin kış aylarında ulaşım zorluğu tedavilerini olumsuz etkilemektedir. Bu kapsamda; 15-20 Eylül 2017 tarihleri arasında Sağlık İl Müdürlüğüz tarafından Çiftlik Devlet Hastanesi bünyesinde hizmet vermek üzere 4 adet hemodiyaliz cihaz kapasiteli diyaliz ünitesinin açılması planlanmaktadır. Umuyorum ki hastalarımız bu sayede daha iyi şartlarda tedavilerini tamamlayabilirler. ‘İnsanı yaşat ki; Devlet yaşasın’ anlayışı ile bizler için insan sağlığı her şeyden önce gelir. Bu vesile ile tüm vatandaşlarımıza tekrar geçmiş olsun diyor, Allahtan, kısa zamanda sağlıklarına kavuşmalarını diliyorum.” ifadelerine yer verdi.

2018 yılında hizmete girmesi planlanan, içerisinde Aile Sağlık Merkezi, Toplum Sağlığı ve 112 acil servisini barındıracağı bildirildi.

Ziyarette Çiftlik Kaymakamı Çağlar Partal, İl Jandarma Komutanı J. Albay İdris Tataroğlu, İl Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt, Çiftlik Belediye Başkanı Serkan Güzel, İl Genel Meclis Başkanı Bülent Küçüktuna ile İl Sağlık Müdürü Yılmaz Yücel’de eşlik etti.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom