Darende Belediyesinden çini seramik sergisi

Darende Belediyesi tarafından açılan çini seramik kursunda yapılan eserler Günpınar Şelalesinde açılan stantlarda sergilendi.

Darende Belediyesinden çini seramik sergisi KÜLTÜR-SANAT

Darende Belediyesi tarafından açılan çini seramik kursunda yapılan eserler Günpınar Şelalesinde açılan stantlarda sergilendi.

Günpınar Şelalesinde açılan stantları gezen Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, Belediye tarafından açılan kursta yapılan eserlerin sergilendiğini ifade ederek, "Günpınar Şelalemizi binlerce yerli ve yabancı turist ziyaret ediyor. Buraya bir stant açarak yapılan eserleri ziyaretçilerin beğenisine sunduk. Görüyorum ki yoğun ilgi var bu eserlere. Bu sergiler Darende’nin tanıtımına katkı sağladığı gibi gençlerimize de iş imkanı oluyor. Amacımız Darende’de seramiği geliştirmek ve sevdirmek. Şu anda el sanatlarını en güzel şekilde icra ediyoruz. Gençlerimizi yeni sanatlarla tanıştırıp iş imkanı sağlayabilirsek mutlu olacağız. İlçemizin ekonomik durumunu göz ardı etmeden çalışmalar yapmalıyız. Alternatif gelirler sağlamalıyız. Vatandaşlarımızın kendi evlerinde çalışmalar yapmaları için araştırmalar yapıyoruz. İnşallah seramik’ten sonra ipek halıcılığı tezgahları kuracağız. Evlerimizde ve belirli noktalarda bu çalışmayı gerçekleştirmek istiyoruz” diye konuştu.

Sergiyi beğendiklerini dile getiren ziyaretçiler ise, açılan sergiden dolayı Darende Belediyesine teşekkür ettiler.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom