Darendeli çiftçilere hibe koyun desteği

Darende ilçesinde, Genç Çiftçi Projesi kapsamında hibe desteği almaya hak kazanan 4 çiftçiye, 37'şer koyun dağıtıldı.

Darendeli çiftçilere hibe koyun desteği MALATYA

Darende Kaymakamı Enver Hakan Zengince, dağıtım töreninde yaptığı konuşmada, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından Genç Çiftçi Projesi kapsamında Darende'de de bu projeden faydalanmaya hak kazanan genç çiftçilere küçükbaş hayvanların dağıtımının yapıldığını belirtti.

Küçük ve büyükbaş olmak üzere sığır desteklemelerinin de olduğunu kaydeden Zengince, "11 çiftliğe 5'er büyükbaş hayvan, 2 çiftçiye 40’ar arı kovanı, 4 kişiye 37'şer küçükbaş hayvan, 2 kişiye mantar tesisi destekleme verilerek 2017 yılı içerisinde 20 proje gerçekleştirilmiştir. Bu hibelerin toplam tutarı yaklaşık 600 bin liradır." diye konuştu.

Devletin ve bakanlığın birçok projesinin olduğunu dile getiren Zengince, asıl hedefin üretimin hareketlendirilmesi, kırsal kesimde yaşayan vatandaşların para kazanacağı şekilde model oluşturulması, işletmelerin hayatına devam etmesi, olmayanlara da verilerek yeni işletmeler kazandırılması ve ülke ekonomisine katkı sağlanması olduğunu kaydetti.

Darende Belediye Başkanı Süleyman Eser de genç çiftçileri kutlayarak, ilçedeki hayvancılığı yaşatmak ve geliştirmek için elini taşın altına koyan herkese her türlü desteği vereceklerini söyledi.

Konuşmaların ardından genç çiftçilere koyunları dağıtıldı.

Kaynak: AA - Anadolu Haber Ajansı
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom