Doğu'da en soğuk hava Ardahan ve Kars'ta görüldü

Doğu'da en soğuk hava Ardahan ve Kars'ta görüldü BÖLGE HABER

Doğu Anadolu Bölgesi'nde en soğuk hava Ardahan ve Kars'ta hissedildi.

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, havanın bölge genelinde az bulutlu ve açık geçmesi bekleniyor.

Sıcaklığın mevsim normallerinde seyredeceği bölgede, rüzgarın güney ve güneybatı yönlerden hafif eseceği tahmin ediliyor.

Açıklamada, gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile yer yer sis ve pus beklenmesi nedeniyle yolcu ve yayaların dikkatli olması uyarısında bulunuldu.

Bölgede en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında olmak üzere, Kars'ta 18, Ardahan'da 13, Erzurum'da 9, Ağrı'da 7, Iğdır'da 4, Erzincan'da 3 ve Tunceli'de sıfır derece ölçüldü.

Günün en yüksek sıcaklıkları ise Erzincan'da 11, Tunceli ve Iğdır'da 10, Ağrı'da 7, Erzurum ve Kars'ta 3, Ardahan'da 1 derece olması bekleniyor.

- Ardahan'da soğuk hava yaşamı olumsuz etkiliyor

Hava sıcaklığının gece sıfırın altında 13 derece olduğu kentte, gündüz de yer yer sıfırın altına inen soğuklar, insanların yaşam şartlarını zorluyor. 

Özellikle açık alanda çalışmak zorunda kalanlar, bir yanda işlerini yapmanın telaşında olurken, diğer yandan da soğuklarla mücadele ediyor. 

Kentin farklı noktalarında devam eden inşaat çalışmaları sırasında inşaat işçileri açık alanda ateş yakarak ısınmaya çalışıyor. 

İşçilerden Ersin Demir, zorlandıklarını belirterek, "Ancak burası Ardahan. Hava soğuk olsa da işimizi yapmaya çalışıyoruz. Bu şekilde de ısınmaya çalışıyoruz." dedi. 

El arabası içinde yakılan ateşle işçiler sırasıyla ısınmaya çalıştı. 

Kaynak: AA - Anadolu Ajans
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom