Dursunbey Belediyesi enerjisini güneşten üretecek

Dursunbey Belediyesi ilçenin enerji ihtiyacını karşılamak için önemli bir projeye daha imza attı. Başkan Bahçavan güneş enerjisi santrali kuracak firmalarla anlaşma imzaladı.Dursunbey Belediye Başkanlığı görevine geldiği günden bu yana...

Dursunbey Belediyesi enerjisini güneşten üretecek EKONOMİ

Dursunbey Belediyesi ilçenin enerji ihtiyacını karşılamak için önemli bir projeye daha imza attı. Başkan Bahçavan güneş enerjisi santrali kuracak firmalarla anlaşma imzaladı.

Dursunbey Belediye Başkanlığı görevine geldiği günden bu yana birçok önemli projeye imza atan ve adından sık sık bahsettiren Ramazan Bahçavani enerji alanında da bölgede bir ilke imza attı. Çiftçi Mahallesi Bingeşik mevkisinde uzun süredir devam eden ölçüm işlemlerinin tamamlanmasının ardından Dursunbey Belediye Başkanlığında santrali yapacak firmaların iş ortaklığı yetkilisi Nihat Başkurt ile anlaşma imzaladı.

Güneş enerjisi ile kendi elektriklerini üreteceklerini ifade eden Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan, bu projenin çalışmalarının da yaklaşık bir buçuk yıldan bu yana sürdüğünü ifade etti. Türkiye’nin enerji ihtiyacı olduğunun altını çizen Bahçavan, şunları kaydetti: "Enerji Bakanımız Berat Albayrak’ın, yeni adımlar atarak belediyelerin önünü açması üzerine biz de ülkemize katkı sağlamak ve kendi enerjimizi üretmek için adımlarımızı attık. 4 milyon 60 bin liralık bir bedelle 120 gün içerisinde ilçemize, yenilenebilir enerji olan güneş enerji santrali kurulmuş olacak ve üretim başlayacaktır. UEDAŞ ile ilk anlaşmamızı yaptık. 10 yıllık alım garantili olarak bağlantı anlaşmamız yapıldı. Tabii sadece İller Bankasından gelen kaynaklarla değil, kendi kaynaklarını yaratmak konusunda da Dursunbey Belediyesi, Balıkesir’de örnek belediyelerden bir tanesidir. İşte ilçemizde daha önce kurmuş olduğumuz konkasör tesisi, beton santrali, işlettiğimiz sosyal tesisler ve en son olarak da güneş enerjisi santrali ile kendi kaynaklarını yaratmaya devam edecektir. Güneş enerji santralimizle 120 gün sonunda kendi enerjimizi de üretmeye başlayacağız" dedi.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom