Düzce Üniversitesi’nin lisansüstü eğitim programlarına yoğun ilgi

Yeni eğitim-öğretim yılında Düzce Üniversitesi’nde eğitim görmek isteyen binlerce öğrenci enstitülerin yapmış oldukları yazılı ve sözlü sınavda başarılı olma mücadelesi veriyorlar.Düzce Üniversitesi, kurulduğu günden beri sürdürülen...

Düzce Üniversitesi’nin lisansüstü eğitim programlarına yoğun ilgi EĞİTİM

Yeni eğitim-öğretim yılında Düzce Üniversitesi’nde eğitim görmek isteyen binlerce öğrenci enstitülerin yapmış oldukları yazılı ve sözlü sınavda başarılı olma mücadelesi veriyorlar.

Düzce Üniversitesi, kurulduğu günden beri sürdürülen özverili çalışmalar, uygulanan başarılı eğitim ve yönetim planlarıyla lisansüstü eğitimde de tercih edilen üniversiteler arasına girmeyi başardı.

Düzce’nin, bölgenin ve ülkenin gelişmesine öncülük edecek girişimci, dürüst, çalışkan, vatanına ve milletine sadakatle bağlı, ülke çıkarlarını önemseyen, bilimsel çalışmalara önem veren, düşünce özgürlüğüne önem veren ve gerektiğinde inisiyatif alabilen nitelikli bireyler yetiştirmek amacıyla eğitim faaliyetlerini sürdüren Düzce Üniversitesi, lisansüstü eğitim almak isteyen binlerce öğrencinin Düzce Üniversitesi programlarını tercih etmesi, yapılan özverili çalışmaların karşılığının alındığını gösteriyor.

Yeni dönemde lisans düzeyinde yüzde 96 doluluk oranına ulaşma başarısından sonra Düzce Üniversitesi, lisansüstü eğitimde de öğrencilerin tercih ettiği bir üniversite haline geldi. Düzce Üniversitesi; Fen Bilimleri Enstitüsü, Sosyal Bilimler Enstitüsü ve Sağlık Bilimleri Enstitüsü, toplamda 83 doktora, 577 yüksek lisans öğrencisini kabul edecek. Yeni kurulan Güzel Sanatlar Enstitüsü’ne de önümüzdeki eğitim-öğretim dönemlerinde öğrenci alımı için çalışmaların sürdürüldüğü açıklandı.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom