Elazığ güvenilir gıda projesiyle örnek olacak 

Elazığ'da Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünce yürütülen Bordo-Beyaz Güvenilir Gıda Projesi, bakanlıkça yapılacak çalışmayla diğer illerde yaygınlaştırılacak. 

Elazığ güvenilir gıda projesiyle örnek olacak  BÖLGE HABER

Elazığ Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından yürütülen Bordo-Beyaz Bayrak Güvenilir Gıda Projesi kapsamında sertifika almaya hak kazanan bir işletmeye sertifikası törenle verildi. 
İl Müdürü Turan Karahan, törende yaptığı konuşmada, Türkiye'de ilk ve tek olarak Elazığ'da uygulamaya konulan proje ile bugüne kadar yükümlülüklerini yerine getiren içerisinde otel ve restoranların bulunduğu 9 işletmeye sertifika verdiklerini söyledi.
Amaçlarının gıda denetimlerini yaparken kurallara uymayan işletmelere ceza yazmanın yanında, tatlı bir rekabet ortamı oluşturmak olduğunu ifade eden Karahan, bu yolla işletmelerin daha kaliteli hizmet sunmalarının önünü açmak istediklerini dile getirdi. 

Karahan, başlattıkları projenin Gıda, Tarım ve Bakanlığınca tüm Türkiye'ye yaygınlaştırılacağını belirterek, şunları kaydetti: 
"Yaklaşık 20 gün önce Sayın Bakanımız Ahmet Eşref Fakıbaba'nın başkanlığında yapmış olduğumuz toplantıda bu projeyi arz ettim. Sayın Bakanımız ilgili genel müdürlüklere ilimizde uygulanan ve başarılı sonuçlar elde edilen bu projenin 81 ilde uygulanması talimatını verdiler. Şu anda ilgili genel müdürlükler çalışma yapıyorlar ve inşallah Sayın Bakanımızın talimatları doğrultusunda ilimizde uygulanan bu proje Türkiye'nin 81 ilinde örnek proje olarak uygulanmış olacak." 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom