FETÖ sanığından komik "ByLock" savunması

FETÖ sanığından komik ASAYİŞ

Malatya'da FETÖ sanığı eski öğretmen, mahkemeye ulaşan "ByLock" raporunda, kullanıcı adında annesinin ismi, şifresinde de kendi adının baş harflerinin tespit edilmesine rağmen hakkındaki suçlamayı reddederek, "Tesadüf olabilir, hiçbir bilgim yok" şeklinde savunma yaptı.

Mahkeme Başkanı Türkoğlu, suçlamaları kabul etmeyen sanığa, "Annenin seni düşündüğü kadar sen anneni düşünmüyorsun. Tutuklu olduğun dönem buraya gelip ağladı senin için" diyerek tepki gösterdi

Malatya'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında tutuklu yargılanan eski öğretmen, mahkemeye ulaşan "ByLock" raporunda, kullanıcı adında annesinin ismi, şifresinde de kendi adının baş harflerinin tespit edilmesine rağmen hakkındaki suçlamayı reddederek, "Tesadüf olabilir, hiçbir bilgim yok." şeklinde savunma yaptı.

1. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada kanun hükmünde kararname (KHK) ile meslekten ihraç edilen ve tutuksuz yargılanan kadın öğretmen S.D. ile avukatı hazır bulundu.

Hakkında "silahlı terör örgütüne üye olma" suçundan dava açılan ve örgütün şifreli haberleşme programı "ByLock"u kullandığı belirlenen sanık S.D, aleyhindeki raporu kabul etmedi.

Mahkeme Başkanı Türker Türkoğlu'nun, "Ayşe, annenin adı değil mi?" sorusuna karşılık sanık S.D, "Evet, annemin ismi." yanıtını verdi.

Türkoğlu'nun, "ByLock tespiti yapılan numarada programa giriş için kullanıcı adında annenin ismi, şifrende ise adının baş harfleri bulunuyor." demesi üzerine sanık S.D, "ByLock kullanmadım. Tesadüf olabilir, hiçbir bilgim yok." şeklinde savunma yaptı.

Mahkeme Başkanı Türkoğlu, hakkındaki suçlamaları kabul etmeyen sanığa, "Annenin seni düşündüğü kadar sen anneni düşünmüyorsun. Tutuklu olduğun dönem buraya gelip ağladı senin için." diyerek tepki gösterdi.

Mahkeme heyeti, sanığın adli kontrol tedbirinin devamına karar vererek, dosyadaki eksiklerin tamamlanması için duruşmayı erteledi.

Kaynak: AA - Anadolu Haber Ajansı
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom