Fırat EDAŞ’tan 2,7 milyon liralık yatırım

Fırat EDAŞ, dağıtım bölgesindeki yatırım faaliyetlerine Malatya ile devam ediyor.

Fırat EDAŞ’tan 2,7 milyon liralık yatırım MALATYA

Yatırım programı kapsamında Fırat EDAŞ Malatya İl Müdürlüğü, Malatya merkez ve civar mahallelerinde yapılacak çalışmalar için 2,7 milyon liralık bütçe ayırdı. Gerçekleştirilen çalışmalarla havai hatlar yer altına alınırken aydınlatma tesisleri devreye giriyor

Hayata geçirdiği yatırımlarla tüketicilerin yaşam kalitesini artırmayı amaçlayan Fırat EDAŞ Malatya İl Müdürlüğü, yaptığı saha, tesis ve teknoloji yatırımlarıyla Malatya’ya değer katmaya devam ediyor. 

Malatya merkez ve civar mahallelere dönük yatırım çalışmaları için 2,7 milyon liralık bütçe ayıran Fırat EDAŞ, bu kapsamda Zaviye Mahallesi, Erciş Sokak, Koyunoğlu Mahallesi, Çukurdere Mahallesi ile Hacıevliya ve Koyunoğlu caddelerinde 30’dan fazla sokakta havai hatları yer altına alarak ve aydınlatma tesisi çalışmalarını tamamlayarak tesisi devreye aldı.

Fırat EDAŞ yaptığı yatırımlarla yaklaşık 7,6 kilometre orta gerilim şebekesi, 12,7 kilometre alçak gerilim şebekesi, 5,1 kilometre yeraltı aydınlatma tesisi şebekesi, 100 adet saha dağıtım kutusu ile 72 adet aydınlatma direğinin de kurulumunu gerçekleştirdi.

Fırat EDAŞ Malatya İl Müdürlüğü gerçekleştirilen yenileme, bakım ve onarım çalışmalarıyla abonelerine daha kaliteli, kesintisiz ve yeterli enerjiyi sağlamayı ve tüm mahallelere kesintisiz aydınlanma hizmeti sunmayı hedefliyor.

Kaynak:  - Bülten
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom