Gece pazarına başkan sürprizi

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, Belediye Başkanı Rahmi Gençer, Talatpaşa Caddesindeki gelenekselleşen el emeği gece pazarını gezerek, hayırlı işler temennisinde bulundu. Gece pazarındaki tüm tezgahları gezen Başkan Gençer tezgah sahiplerine...

Gece pazarına başkan sürprizi

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, Belediye Başkanı Rahmi Gençer, Talatpaşa Caddesindeki gelenekselleşen el emeği gece pazarını gezerek, hayırlı işler temennisinde bulundu. Gece pazarındaki tüm tezgahları gezen Başkan Gençer tezgah sahiplerine işlerin ekonomik anlamdaki gidişatını sorarak memnuniyeti adına vatandaşların nabzını tutmayı da ihmal etmedi.

Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, gece pazarına tezgah kuran vatandaşların kış mevsimi süresince evlerinde yada atölyelerinde yaptıkları eserleri satışa sunduğunu hatırlattı. El Emekleri Gece Pazarı’nı açmalarının en önemli hedefinin vatandaşların el emeği ve göz nuruyla yaptıkları hediyelik eşya ve takı tasarım malzemelerini değerinde satılıp, ev ekonomilerine katkı sağlamasına destek verebilmek olduğunu kaydeden Başkan Gençer, “Belediye olarak bu amaçla hazırladığımız gece pazarlarıyla; Cunda Adası, Cunda’nın ara sokakları, Ayvalık merkez, Küçükköy ve Altınova’da gece saatlerinde de hareketlilik sağlayarak, bu cadde ve sokaklardaki esnaflarımız için de ekonomik canlılığı getirmeye çalışıyoruz” diye konuştu.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom