Gençlik Konseyi’nden Keskin’e ziyaret

Gençlik Konseyi’nden Keskin’e ziyaret MALATYA

Gençlik Konseyi Genel Başkanı Ahmet Bayduz ve beraberindeki gençler, Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin’in ziyaret etti.

MESOB Başkanı Keskin, ziyaretten dolayı teşekkür ederek, esnaflığın bir yaşam ve kültür olduğunu belirterek, amaçlarının Ahilik Kültürünü bugün yaşatıp, gelecekte yaşatılmasını sağlamak olduğunu belirtti. Keskin, “Gençlerimizle gurur duyuyoruz. Önemli olan 3 noktaya itibar edilmesidir, sevgi, saygı ve sabır. Ülkemizin birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğu böylesi bir dönemde pırıl pırıl gençlerimizin varlığı ve olaylar karşısındaki tavrı bize umut veriyor. 15 Temmuz’da Sayın Cumhurbaşkanımızın bir sözü ile ilk sokağa dökülenler gençlerimizdi, tankların önüne geçende gençlerimizdi.” diye konuştu.

Keskin en büyük endişesinin FETÖ silahlı terör örgütünün yerine yeni bir yavru örgütün ortaya çıkartılacak olması olduğunu belirterek, “FETÖ bitecektir. Ama yeni bir yavruya fırsat vermemeliyiz. Özellikle burada görev gençlere düşüyor. Böyle yeni bir örgütün çıkmasına müsaade etmeyin. Eğer 15 Temmuz’da eğer bu millet Cumhurbaşkanına güvenmeseydi bu iş bitmişti. Cumhurbaşkanımızın bir sözü ile sokağa koşan bu millet ve gençlerimiz olmasaydı bu iş biterdi. Bakınız; bir kurt sürüye saldırdımı- 3-4 tane koyuna zarar verir. Ama çoban sürüyü yeniden toparlar. Kurt sürüyü bırakıp çobanı yerse o sürüyü kimse toparlayamaz. İşte Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a da milletimizi dağıtmak ve bölmek için saldırıyorlar.  Çünkü Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan gerçekten bir liderdir.” dedi.

Gençlik Konseyi Genel Başkanı Ahmet Bayduz ise, “Gençlik Konseyi olarak 500 genç ile birlikte yola devam ediyor. Yaklaşık olarak 135 projeye imza attık. Kardeşlik Treni projemizde üçüncü organizasyonu gerçekleştireceğiz.  500 genç kardeşimizi tren ile Azerbaycan’a götüreceğiz. Aynı zamanda Kars-Tiflis-Bakü tren hattının tanıtımı da olacak” dedi.

 Eğitimde önemli faaliyetlerde bulunduklarını anlatan Bayduz, “Nasip olursa önümüzdeki süreçte Endüstri 5.0 eğitimini gerçekleştireceğiz. Bu eğitim dünyada hiç yapılmadı. Şuana kadar 4.0 yapıldı. Endüstri 5.0 eğitimini Malatya’da yapacağız. 9 üniversitemizin rektörünü Malatya’da ağırlayacağız.  Yine nasip olursa Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Sayın Berat Albayrak’ı da davet ediyoruz. Kariyer eğitimlerimizde sürüyor. Büyüklerimizin desteği ile bu yolda çalışmalarımızı sürdüreceğiz” diye konuştu.

Keskin, Gençlik Konseyi yönetim ve üyeleri ile bir  süre sohbet etti.

Kaynak:  - Bülten
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom