Gürer: “Belediye Başkanlarına hizmet tazminatı ödensin”

Gürer: “Belediye Başkanlarına hizmet tazminatı ödensin” POLİTİKA

CHP Niğde Milletvekili ve Tarım, Orman ve Köy İşleri Komisyonu Üyesi Ömer Fethi Gürer, belediye başkanlarına ‘Yerel Yönetim Hizmet Tazminatı’ ödenmesi için Kanun Teklifi verdi. 
 
CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, belediye başkanı olarak görev yapanlara görevlerini tamamladıklarında herhangi bir tazminat ödemesi yapılmadığına dikkat çekti. 
 
Özellikle kasabalarda görev yapan belediye başkanlarının, görev süresi sonunda görev tazminatı alamıyor olmalarından dolayı mağduriyet yaşadığına vurgu yapan CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, bu konuda bir düzenleme yapılması gerektiğini anlattı. 
 
CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, belediye başkanı olarak 5 yıl görev yapanlara kıdem tazminatı verilmesinin, bu konudaki mağduriyetin giderilmesi için atılan yerinde bir adım olacağını sözlerine ekledi.

BELEDİYE BAŞKANLARINA YEREL YÖNETİM HİZMET TAZMİNATI VERİLMESİ HAKKINDA KANUN TEKLİFİ
 
MADDE 1- 3/7/2005 tarihli ve 5393 sayılı Belediye Kanununun 39 uncu maddesine aşağıdaki fıkra eklenmiştir.
“Belediye başkanlığı yapmış olanlara, seçilerek göreve başladıkları tarihten görev sürelerinin sona erdiği tarihe kadar geçen her tam yıl için bir aylık brüt ödenekleri tutarında yerel yönetim hizmet tazminatı ödenir. Bir yıldan artan süreler için de aynı oran üzerinden ödeme yapılır.”

MADDE 2- Bu Kanun yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3- Bu Kanun hükümlerini Bakanlar Kurulu yürütür.

Kaynak:  -
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom