Kaymakam Zengince'den inceleme

Darende Kaymakamı Enver Hakan Zengince, ilçede yapımı süren Osman Hulusi Ateş İmam Hatip Kompleksi inşaatında incelemelerde bulundu.

Kaymakam Zengince'den inceleme MALATYA

Kaymakam Zengince, 1. Etap TOKİ konutları karşısındaki okul ve yurt kompleksini gezerek, yüklenici firma sahibi Abdul Vahap Yılmaz'dan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Zengince, burada AA muhabirine yaptığı açıklamada, kompleks inşaatının Türkiye'de yapılan 3 özel eğitim kompleksinden biri olduğunu belirtti.

Okulun 24 derslikli olduğunu ifade eden Zengince, "Yurt ve okul inşaatlar, aldığımız bilgiye göre büyük oranda tamamlanmış. Yemekhanesi kurulmuş. Spor tesisleri, sınıflar, mescit, büyük oranda hazır hale getirilmiş. Önümüzdeki aylarda estetik katacak işlerin tamamlanmasıyla da muhtemelen teslime hazır hale gelir." dedi.

İlim hikmet beldesi Darende'nin eğitime büyük bir önem verdiğini belirten Zengince, "Maneviyatla bütünleşmiş bu güzel beldenin geçmişinden gelenleri geleceğe aktarmak üzere ülkemizde yapılan en özel okul ve yurt projesi. Bu eğitim kompleksini ilçemize kazandıranlardan aracı olanlardan Allah razı olsun. Hayırlısıyla hizmet etmeyi nasip eylesin. Burada eğitim görecek, konaklayacak öğrencilerimiz, inşallah devletine, vatana bağlı birer nefer olarak yetişir, ülkesine hizmet eder." ifadelerini kullandı. 

İncelemelerde Kaymakam Zengince'ye eşlik eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Fevzi İnce de  2017-2018 eğitim-öğretim döneminde yeni binada eğitimin başlayabileceğini aktardı.

Kaynak: AA - Anadolu Ajans
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom