Malatya’da soykütüğü uygulaması başlayacak

Malatya Koyun, Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın Malatya’da koyun ve keçilerde soy kütüğü çalışmasını bir an önce başlatacaklarını söyledi.

Malatya’da soykütüğü uygulaması başlayacak MALATYA

Malatya Koyun, Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın Malatya’da koyun ve keçilerde soy kütüğü çalışmasını bir an önce başlatacaklarını söyledi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın toplantı salonunda TÜDKİYEB tarafından organize edilen toplantıya, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Hayvancılık Genel Müdürü Osman Uzun, genel müdür yardımcıları Burhan Demirok ve Salih Çelik, Daire Başkanı Dr. Bekir Ankara’lı, TÜDKİYEB Genel Başkanı Nihat Çelik, merkez birliği yönetim kurulu üyeleri Malatya Koyun, keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın, yaklaşık 70 ilden birlik başkanları ile sorumlu müdür ve teknik elemanlar katıldı. Toplantıda konunun uzmanı teknik personel ve Bakanlık bürokratları sunum yaptı. Soykütüğünün bütün yönleri ile ele alındığı toplantının sonunda Başkan İhsan Akın tarafından Daire Başkanı Dr. Bekir Ankaralı’ya hediye takdim edildi.

Birlik Başkanı Akın, koyun ve keçilerde soy kütüğü çalışmasını Malatya’da en kısa zamanda hayata geçireceklerini ifade ederek yetiştiricilere bu konuda gereken desteği sunacaklarını söyledi. Akın, Soykütüğü uygulamasının Malatya’da başarılı sonuçlar getireceğini de sözlerine ekledi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom