MASKİ'den altyapı çalışmaları

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü 2018 yılında Malatya genelinde 599 kilometrelik altyapı yatırımı planlıyor.

MASKİ'den altyapı çalışmaları MALATYA

MASKİ'den yapılan yazılı açıklamaya göre, 4 yıl içinde gerçekleştirdiği özverili çalışmalar sonucunda Malatya'nın altyapısını yenilemek için yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor.

MASKİ Genel Müdürü Özgür Özdemir, büyükşehir süreciyle kurulan ve 4 yıl içinde 305 milyon değerinde 2 bin 433 kilometrelik içmesuyu, kanalizasyon ve yağmursuyu yatırımı yapan kurum olduklarını ifade etti.

Göreve başladıkları ilk günden itibarden MalatyaBüyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır'ın çizdiği vizyon doğrultusunda çalışmalarını gerçekleştirdiklerini kaydeden Özdemir, şunları belirtti:

"Çalışmalarımıza 2018 yılında da hız kesmeden devam ediyoruz. Bu yıl içinde 337 kilometre içmesuyu, 175 kilometre kanalizasyon ve 17 kilometre yağmursuyu altyapı yatırımı gerçekleştireceğiz. Bunun yanı sıra 70 kilometrelik sulama kanalı inşa edeceğiz. Kurulduğumuz gün itibariyle her daim şehrimizin altyapısını güçlendirmek, yenilemek için projeler hazırladık. Aciliyeti olan bölge ve mahallelere öncelik vererek projelerimizi hayata geçirdik. Malatya’mıza yakışan altyapıyı inşa etmek için çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. Tüm çabamız çocuklarımıza ve torunlarımıza sağlam altyapılı bir gelecek bırakmak."

Kaynak: AA - Anadolu Ajans
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom