MASKİ'nin "su ve hayat" konulu yarışması

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü "su ve hayat" konulu ödüllü şiir, kompozisyon ve resim yarışması düzenleyecek.

MASKİ'nin MALATYA

MASKİ'den yapılan açıklamaya göre, MASKİ Genel Müdürlüğü, suyun önemine dikkat çekmek için İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortak projeler yürütüyor. Bu kapsamda ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde "su ve hayat" konulu ödüllü şiir, kompozisyon ve resim yarışması yapılacak.

Suyun hayatımızdaki yeri ve önemini geleceğimizin teminatı olan genç nesillere benimsetmek, bilgi düzeylerinin artırılmasını sağlamak, su israfı konusunda farkındalık yaratmak, toplumun tüm kesimlerini bilinçlendirmek ve suyun önemine dikkat çekmek amacıyla düzenlenen yarışmaya, ilkokul 2. 3. ve 4. sınıf öğrencileri resim, ortaokul 5. 6. 7. ve 8. sınıf öğrencileri şiir, lise ve dengi okul öğrencileri kompozisyon olmak üzere 3 ayrı kategoride katılabilecek.

Öğrencilerin hazırladıkları resim, şiir ve kompozisyonları okul müdürlüklerine 9 Mart'a kadar teslim etmeleri gerekirken, yarışmada birincilere dizüstü bilgisayar, ikinciye cep telefonu, üçüncüye tablet verileceği açıklandı.

Kaynak: AA - Anadolu Haber Ajansı
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom