Minik sporcular yüzyılın sporcusunu unutmadı

Minik sporcular yüzyılın sporcusunu unutmadı BÖLGE HABER

Erzurum'da bir araya gelen minik basketbolcular, hayatını kaybeden olimpiyat, dünya ve Avrupa şampiyonu eski milli halterci Naim Süleymanoğlu'nu andı

İstanbul'da hayatını kaybeden ve "Cep Herkülü" olarak bilinen olimpiyat, dünya ve Avrupa şampiyonu eski milli halterci Naim Süleymanoğlu, Erzurum'daki minik basketbolcular tarafından anıldı.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünden (GHSİM) yapılan yazılı açıklamada, ülkeye çok sayıda Avrupa ve dünya şampiyonluklarının yanı sıra üç olimpiyat şampiyonluğu kazandıran ve 46 kez rekor kıran efsane halterci Süleymanoğlu'nun sporcular tarafından anıldığı belirtildi.

Minik basketbolcuların, Yakutiye Spor Salonu'nda taşıdıkları afişle 50 yaşında hayatını kaybeden efsane halterciyi andığı aktarılan açıklamada, minik basketbolcuların Süleymanoğlu'nun ölümünden büyük üzüntü duydukları aktarıldı.

Açıklamada, anma törenine Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil, Basketbol Antrenörü Nurdan Fencioğlu ile küçük yaştaki basketbolcuların katıldığı belirtilerek, Erzurum'daki amatör spor karşılaşmalarında da Süleymanoğlu için saygı duruşunda bulunulduğu kaydedildi.

Kaynak: AA - Anadolu Haber Ajansı
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom