Mucithanem RobotTeam Ekibi Türkiye birincisi oldu

Milli Türk Talebe Birliği (MTTB) Malatya İl Başkanlığı ve Genç MÜSİADMalatya Şubesi'nin desteklediği "Mucithanem RobotTeam" ekibi, "ROBOCOT Malatya 2018" Bilim Şenliği'nde Türkiye birinciliği elde etti.

Mucithanem RobotTeam Ekibi Türkiye birincisi oldu EĞİTİM

Malatyalı İş Adamları Derneğinin (MİAD) desteğiyle 4-5 Mayıs'ta düzenlenen şenliğe MTTBMalatya İl Başkanlığı ve Genç MÜSİAD Malatya Şubesini temsilen katılan "Mucithanem RobotTeam" ekibinden Yusuf Dinçer, Üzeyir Üşek ve Mahsuni Can Gül, "otomatik ilaç kutusu" ile birincilik, "giyilebilir teknoloji" eseriyle de üçüncülük kazandı.

MTTB İl Başkanı Mehmet Sağdıç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, destekledikleri öğrencilerin şenlikte başarı elde etmesinin kendilerini gururlandırdığını söyledi.

Öğrencilerin kendilerini her geçen gün geliştirdiğini aktaran Sağdıç, "Bu öğrenciler ülkemizin 2023-2071 hedefleri doğrultusunda mili ve yerli olarak kendilerini geliştirecek. Bizler de MTTB olarak öğrencilerimizin bu alandaki çalışmalarına destek oluyoruz. Öğrencilerin çalışmalarına her zaman destek vereceğiz." dedi.

Genç MÜSİAD Malatya Şubesi Başkan Vekili Abdullah Koyunoğlu ise destekledikleri öğrencilerin birincilik ve üçüncülük almasının kendilerini gururlandırdığını ifade etti.

Kaynak: AA - Anadolu Haber Ajansı
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom