Muhasebeciler Odası’ndan MESOB’a Ziyaret

Malatya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Nuh Boyraz ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin’i ziyaret etti.

Muhasebeciler Odası’ndan MESOB’a Ziyaret MALATYA

Muhasebe Haftası nedeniyle gerçekleşen ziyarette konuşan Malatya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Nuh Boyraz, “Muhasebe mesleğinin toplumun tüm kesimlerine tanıtılması, iş dünyasına ve Türkiye ekonomisine sağladığı katkının değer ve faydasının, farkındalığının tüm toplumca tanınması amacıyla bu haftamız kutlanıyor. Muhasebe mesleğimiz 28 yıl önce kanunlaştı. Bugün bu mesleğin çatısı altında Türkiye genelinde 109 bin Serbest Muhasebeci, Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavir olarak esnaf ve sanatkarlarımızın karar almalarında yatırım olarak yön vermelerinde önemli bir katkı sağlıyor. Malatya’da ise bugün 480 civarında Serbest Muhasebeci, Mali Müşavirler ve 8 tanede Yeminli Mali Müşavir esnaf ve sanatkarların işlerini yapmaktadır. Gecesini gündüzüne katarak çalışan ve dinamik bir ekonominin var olması için çalışan, ülkenin geleceği için çalışan meslektaşlarımız da ülkemizin başına gelen sıkıntılardan da dolayısıyla etkilenmektedir.” Dedi.

Boyraz, Türk Silahlı Kuvvetlerini Afrin’e yönelik Zeytin Dalı Harekatını’da desteklediğini belirterek, “Operasyonunu başarıyla sonuçlanmasını ve hiçbir askerimizin burnunun kanamadan ülkemize dönmesini temenni ediyoruz. Yurt savunması çok kutsal bir değerdir. Tüm şehitlerimizi rahmetle anıyoruz.” diye konuştu.

MESOB Başkanı Şevket Keskin ise,   esnaf ve sanatkarlar ile muhasebecilerin her zaman iç içe olduğunu belirterek, “Muhasebecilerimizin ve mali müşavirlerimizin göstermiş olduğu yolda esnaf ve sanatkarımız devlete olan hükümlülüklerini yerine getiriyor. Muhasebecilerimize ve mali müşavirlerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

Keskin, “Ülkemizin birlik ve beraberliğe ihtiyacı var. Özellikle biz kendi ilimizde, başta sivil toplum kuruluşları olmak üzere halkımızla iç içe olursak en büyük kazanımlarımızın başında gelir. Çünkü biz Malatya’da birlik ve beraberliği sağlarsak, herkes kendi ilinde bu birliği ve beraberliği sağlarsa Türkiye’de birlik ve beraberlik içinde olacaktır.” İfadelerini kaydetti.

Kaynak:  - Bülten
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom