MÜSİAD İzmir’den “güvenli kan teminine” destek

MÜSİAD İzmir Şubesi Sağlık Sektör Kurulu organizasyonunda Kemalpaşa’da bulunan üye iş yerinde kan stokunun en aza indiği yaz aylarında Kızılay’a kan bağışı kampanyası düzenlendi.MÜSİAD İzmir Şubesi, Türk Kızılay’ı işbirliğinde...

MÜSİAD İzmir’den “güvenli kan teminine” destek TÜRKİYE

MÜSİAD İzmir Şubesi Sağlık Sektör Kurulu organizasyonunda Kemalpaşa’da bulunan üye iş yerinde kan stokunun en aza indiği yaz aylarında Kızılay’a kan bağışı kampanyası düzenlendi.

MÜSİAD İzmir Şubesi, Türk Kızılay’ı işbirliğinde kan bağışçılarıyla kana ihtiyaç duyanlar arasında gönüllülük köprüsünün kurulmasına destek vermek ve kanın acil değil sürekli ihtiyaç olduğu konusunda farkındalık uyandırmak amacıyla başlattığı kampanya devam ediyor. Yağcılar Grup’ta düzenlenen kampanyanın açılışında konuşan MÜSİAD İzmir Başkanı Ümit Ülkü, “Geçen ay Kızılay Kan Merkezinde üyelerimizin katılımıyla kan bağışı gerçekleştirdik. Kızılay Ege Bölge Müdürü Dr. Gökay Gök’ün çağrısı ile mevcut kan stoklarının azaldığını ve özellikle yaz aylarında stok anlamında yaşanan ciddi sıkıntıların devam ettiğini görüyoruz. Bu doğrultuda bizler de sivil toplum kuruluşu olmanın verdiği sorumluluktan hareketle üyelerimizin ve üye firma çalışanlarımızın katılımlarıyla Türk Kızılayı işbirliğinde kan bağışı kampanyası gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Bugün de böylesine önemli bir etkinlikte kampanyamıza destek veren üyemiz ve Yağcılar Grup Genel Müdürü Hüseyin Yağcı’ya ve çalışanlarına teşekkür ediyorum. Kan, hayati bir maddedir. Hiç beklemediğimiz bir anda kana ihtiyaç duyabiliriz. Bağışlanan bir ünite kan ile üç kişinin hayatının kurtarıldığından hareketle tüm vatandaşlara kan bağış yapmaları konusunda çağrıda bulunmak istiyorum” dedi.

Star Yağcılar’da çok sayıda çalışanın kan bağışında bulunduğu kampanya gün boyu sürdü.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom