Naim Süleymanoğlu ismi Van'da yaşatılacak

Naim Süleymanoğlu ismi Van'da yaşatılacak BÖLGE HABER

İpekyolu Belediyesi, Naim Süleymanoğlu Parkı ve 30 okulda yapımı tamamlanan parkların açılışını yaptı.

Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Öztürk, "Kendi küçük ama yüreği büyük insanın kendinden büyük yüklerin altına nasıl girip bize o sevinci yaşattığını çok iyi biliyoruz. Biz de bugün bir vefa olarak Naim Süleymanoğlu ismini parka verdik"

Van'ın İpekyolu Belediyesi, 18 Kasım'da hayatını kaybeden olimpiyat, dünya ve Avrupa şampiyonu eski milli halterci Naim Süleymanoğlu'nun ismini ilçedeki bir parka verdi.

Selimbey Mahallesi Samet Arvasi Sokak'ta düzenlenen törende, Naim Süleymanoğlu Parkı'nın yanı sıra 30 okulda yapımı tamamlanan parkların da açılışı gerçekleştirildi. 

İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Cemil Öztürk, törende yaptığı konuşmada, göreve geldikleri günden bu yana belediye olarak yeşil alan ve parklara önem verdiklerini söyledi.

Birçok mahalle ile ilçe merkezinde ve 30 okulda çocuklar için parklar yaptıklarını anlatan Öztürk, "Ayrıca 4 dönüm üzerine Ankara Büyükşehir Belediyesi ile İpekyolu Belediyesi kardeşlik parkımız da bitmek üzere. Nisan ayında bunun açılışını yapacağız. Halilağa Mahallesi'nde yaptığımız park da bitmek üzere. Bu parkımızın açılışını da 2 Nisan'da yapacağız. İsmini Yüzüncü Yıl Parkı koyduk. Van'ın kurtuluşunun yüzüncü yılında açılışını yapacağız." diye konuştu.

Öztürk, ailelerin huzurlu bir şekilde zaman geçirebilecekleri parkları yapmaya devam edeceklerini dile getirdi. 

Türkiye'nin çok sevdiği Süleymanoğlu'nun 18 Kasım'da yaşamını yitirdiğini anımsatan Öztürk, şunları kaydetti:

"Herkes tarafından sevilen ve herkesin kalbinde gönlünde yer edinmiş birisiydi. Bizim çocukluğumuzda 'Cep Herkülü' idi. Bizlere, ülkemize ve toplumumuza büyük mutluluklar yaşattı. Kendi küçük ama yüreği büyük insanın kendisinden büyük yüklerin altına nasıl girip bize o sevinci yaşattığını çok iyi biliyoruz. Biz de bugün bir vefa olarak Naim Süleymanoğlu ismini parka verdik."

Parkın açılışına Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç, İpekyolu İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükrullah Yavuzer, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Kaynak: AA - Anadolu Ajans
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom