Orduzu Spor Tesisleri’nde çalışmalar sürüyor

Evkur Yeni Malatyaspor’un bünyesine dahil edilen Orduzu Spor Tesisleri’nde bakım onarım ve yenileme çalışmaları sürüyor.

Orduzu Spor Tesisleri’nde çalışmalar sürüyor SPOR

Evkur Yeni Malatyaspor’un bünyesine dahil edilen Orduzu Spor Tesisleri’nde bakım onarım ve yenileme çalışmaları sürüyor. Sarı-siyahlı kulüp tarafından Malatyalı bir inşaat firmasına yaptırılan tesisin tüm eksiklerinin 50 gün içerisinde tamamlanması planlanıyor. Yaklaşık 20 gündür süren çalışmalarda klima montajı, elektrik, su ve telefon hatlarının çekilmesi gibi işlerin yapıldığı belirtildi.

Genişletilmesi gereken salonlar için binanın bazı bölümlerinde tadilat yapılırken, futbolcu ve teknik heyet odaları da yeniden dizayn edildi. İç peyzaj, çevre düzenlemesi, mefruşat ve mobilya işleri gibi konularda henüz çalışmalar başlamazken, ısıtma ve soğutma sistemlerindeki çalışmalarda sona gelindi. Teknik heyet, yönetim ve idari katların futbolcuların kalacağı odalardan ayrı katlarda olacağı tesisin, toplantı, yemek, fitness ve özel sosyal aktivite alanları ile 5 yıldızlı otel standartlarında olacağı belirtildi.

2013 yılında tamamlandıktan sonra atıl vaziyette bekleyen Orduzu Spor Tesisleri’nin Evkur Yeni Malatyaspor Kulübü’ne kazandırılması yaklaşık 1,4 milyon gibi bir gideri de beraberinde getirdi. Bu maliyetin bir kısmını Malatya Büyükşehir Belediyesi karşılayacakken, diğer kısmı kulübün kasasından çıkacak. Eylül’ün ikinci haftası teslim edilmesi beklenen tesis çalışmalarını kulüp müdürü Selçuk Günaydın tarafından yakından takip ederek, günlük ilerleyişi Ertuğrul Sağlam ve yönetime rapor ediyor. Tesisin tamamlanma süreci hakkında sık sık bilgi aldığı öğrenilen teknik direktör Ertuğrul Sağlam, daha önce futbol takımını Nurettin Soykan Tesisleri’ne sokmayacağını belirtmiş ve çalışmalar bitene kadar 5 yıldızlı bir otelde kalınması talimatını vermişti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom