Özdemir, ''4 Yılda 2.433 Kilometrelik Dev Yatırım''

Özdemir, ''4 Yılda 2.433 Kilometrelik Dev Yatırım'' MALATYA

MASKİ Genel Müdürü Özdemir, "4 yılda yaklaşık maliyeti 305 milyon lira olan toplam 2 bin 433 kilometre altyapı yatırımı yaptık"

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürü Özgür Özdemir, 4 yılda yaklaşık maliyeti 305 milyon lira olan toplam 2 bin 433 kilometre altyapı yatırımı yaptıklarını bildirdi.

MASKİ'den yapılan açıklamaya göre, 2014'te kurulan MASKİ Genel Müdürlüğü, 2071 hedefiyle yatırımlar yaparak şehrin altyapısını sağlamlaştırıyor.

Çalışmalar hakkında bilgi veren MASKİ Genel Müdürü Doç. Dr. Özgür Özdemir, kuruldukları ilk yıl kurumsal yapılanmaya ağırlık verdiklerini belirtti.

Özdemir, 2015 yılında kentin altyapı sorunlarını tespit edip projeler hazırladıklarını ve altyapı ağını güçlendirmek için çalışmalarına hız verdiklerini aktararak, şunları kaydetti:

"2016 ve 2017 yılı içme suyu, kanalizasyon ve yağmursuyu alt yapı çalışmaları için yatırım yılı oldu. Bu kapsamda 2014 yılında 190 kilometre, 2015 yılında 473 kilometre, 2016 yılında 797 kilometre altyapı yatırımı yaptık. 2017 yılının başında planladığımız altyapı yatırım metrajını 818 kilometre olarak ilan etmiştik. Yıl içinde yaptığımız hummalı çalışmalar sonucunda hedefimizin üstüne çıkarak 973 kilometrelik altyapı çalışması gerçekleştirdik. 4 yılda yaklaşık maliyeti 305 milyon lira olan toplam 2 bin 433 kilometre altyapı yatırımı yaptık. Kurulduğumuz günden beri şehrimizin 50 yılını kapsayacak projeler hazırlıyoruz. Her senenin başında yıl içinde yapacağımız çalışmaları projelendirip bir bir hayata geçiriyoruz. Malatya merkez Battalgazi, Yeşilyurt ve 11 ilçemizde çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Yaptığımız altyapı çalışmalarının vatandaşımızı toz toprak anlamında yorduğunu biliyoruz. Ancak MASKİ Genel Müdürlüğü olarak çocuklarımız ve torunlarımıza yaşanılabilir bir Malatya bırakmak için çalışıyoruz. Şehrimizin altyapısına hizmet ederek vatandaşlarımıza modern bir altyapı inşa eden çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum."

Kaynak: AA - Anadolu Ajans
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom