Pütürge’de 118 kilometrelik alt yapıyı tamamladı

(MASKİ) Genel Müdürlüğü, Pütürge İlçesi genelinde maliyeti 19,1 milyon TL olan toplamda 191 kilometrelik içme suyu ve kanalizasyon altyapı çalışmalarının 118 kilometrelik kısmını tamamladı.

Pütürge’de 118 kilometrelik alt yapıyı tamamladı MALATYA

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Pütürge İlçesi genelinde maliyeti 19,1 milyon TL olan toplamda 191 kilometrelik içme suyu ve kanalizasyon altyapı çalışmalarının 118 kilometrelik kısmını tamamladı.

Alt yağı çalışmalarını sürdüren MASKİ Genel Müdürlüğü her geçen gün çalışma alanını genişletiyor. Şehrin altyapı ağını güçlendirmek için ilçelerde yoğun bir mesaiyle çalışan MASKİ, 118 kilometrelik alt yapı ağı döşedi. Pütürge ilçesinde yapılan çalışmalarla ilgili bilgi veren Genel Müdür Dr. Özgür Özdemir “İlçe genelinde 94 kilometrelik içme suyu altyapısı ve 24 kilometrelik kanalizasyon altyapısı çalışmalarıyla toplamda 118 kilometrelik altyapı çalışmamızı tamamladık. DAP kapsamında ilçemizde maliyeti 2,7 milyon TL olan 24 kilometrelik sulama kanalı inşa ettik” dedi.

“73 kilometrelik altyapı yatırımı planlıyoruz”

İçme suyu ve kanalizasyon altyapı yatırımları için projeler hazırladıklarını ve en yakın zamanda hayata geçireceklerini belirten Özdemir “Pütürge İlçesi genelinde tamamladığımız yatırımların yanı sıra 73 kilometrelik altyapı çalışmaları yapmayıplanlıyoruz. Pütürge İlçemizde çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor. Amacımız planladığımız yatırımlarımızı da tamamladığımızda Pütürge’nin tamamını sağlam altyapıya kavuşturmak. Yoğun mesailer yapan ekip arkadaşlarım şehrimize daha faydalı projeler yapmak için çalışıyor. Emeği geçen tüm ekibime teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom