"El Emeği Göz Nuru Sergisi” yoğun ilgi gördü

Malatya’nın Battalgazi ilçesinde Halk Eğitim Merkezinin İŞKUR destekli hazırladığı sergi yoğun ilgi gördü.Battalgazi Halk Eğitim Merkezi ve İŞKUR destekli El Emeği Göz Nuru Sergisi Malatya Park AVM de görücüye çıktı. Düzenlenen kurs...

"El Emeği Göz Nuru Sergisi” yoğun ilgi gördü

Malatya’nın Battalgazi ilçesinde Halk Eğitim Merkezinin İŞKUR destekli hazırladığı sergi yoğun ilgi gördü.

Battalgazi Halk Eğitim Merkezi ve İŞKUR destekli El Emeği Göz Nuru Sergisi Malatya Park AVM de görücüye çıktı. Düzenlenen kurs kapsamında çeşitli el emeği ürünler ortaya çıkaran kursiyerlerin öğreticisi Halise Can yaptığı açıklamada, unutulmaya yüz tutmuş bir kültürü, ata yadigarı mirasımızı gün yüzüne çıkarmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti. Bayanların toplumsal ve kültürel üretimde iyi noktalarda olması gerektiği düşüncesiyle bu tür eğitimlerin desteklenmesi ve yaygınlaşması gerektiğini ifade eden Halise Can, sergiye katılımın yoğun olduğunu vurguladı. Can, “Dört aylık bir süreci kapsayan eğitimde öğrenciler dekoratif ev tekstili ve geleneksel el nakışları ile ilgili çalışmalar yaptı. Asıl amaç ise atıl durumda olan malzemeleri ve yetenekleri gün ışığına çıkarmak ve mesleki beceri kazandırmak” diye konuştu.

Bayanların sandıklardan gün yüzüne çıkan yeteneklerinin sergilendiği programa Battalgazi Halk Eğitim Müdürü Cemal Kurhan, Battalgazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Bulut,Yeşilyurt İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal Kalay,Yeşilyurt Eski Belediye Başkanı ve İş Adamı Mehmet Kavuk,Ak Parti Malatya Kadın Kolları Başkanı Aynur Oğuzhan,YADER Başkanı Mehmet Çolak Yeşilyurt Belediyesi Meclis Üyesi Zuhal Dişer ve çok sayıda davetli katıldı.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom