Sanatçılar Malatya'da kayısı fidanı dikti

Sanatçılar Malatya'da kayısı fidanı dikti

Sanatçılar Malatya'da kayısı fidanı dikti KÜLTÜR-SANAT

MalatyaBüyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 7'ncisi düzenlenen "MalatyaUluslararası Film Festivali" kapsamında kentte gelen sanatçılar fidan dikti

Malatya'da bu yıl 7'ncisi yapılan "Malatya Uluslararası Film Festivali"nde, kentte gelen sanatçılar fidan dikti.

Merkez Yeşilyurt ilçesi Yakınca Mahallesi'nde Muhsin Yazıcıoğlu Parkı'nda festival kapsamında yönetmen Mesut Uçakan, ses sanatçısı Belkız Özener ve oyuncu Halil Ergün ve Meral Orhansoy kayısı fidanı dikti.

Fidan dikiminin ardından gazetecilere açıklamada bulunan MalatyaBüyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertan Mumcu, festivalde 7 yıldır parka sanatçılar tarafından kayısı fidanı dikildiğini belirterek, "Sanatçılarımız adına ağaçlarımızı diktik. Sanatçılarımızın artık Malatya'da dikili bir ağaçları var. İnşallah sanatları gibi kayısı ağaçlarımız da dallanır, budaklanır, bereketli olur, katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Ergün ise hasat zamanı ektikleri kayısıdan yemek istediklerini dile getirdi.

Orhansoy da festivalin çok güzel organize edildiğine işaret ederek, "Kaliteli filmler seyredeceğimize eminim, bir de İstanbul'da görüşemediğimiz arkadaşlarımızla burada görüşmek güzel. Festivalin ilerleyen senelerde de devam etmesini istiyorum." ifadelerini kulandı.

Uçakan, ağaç dikmenin toplumda önemine dikkati çekerek, şöyle devam etti:

"Ağaç dikmek aslında bir sembol, bir medeniyeti, kültürü inşa etmenin sembolü. Malatya Film Festivali beklemediğim kadar başarılı geçiyor, ileriye dönük de başarılar bekliyoruz. Aslında burada dikili ağacımızın olması farklı bir heyecan aslında ağaç canlı, burada canlı bir parçamız oldu. Burada bir tarafımız kök saldı." 

Özener, 100'ün üzerinde ödülü bulunduğuna değinerek, "Buradan aldığım ödül beni taçlandırdı. Fidan dikimi bana söylendiğinde gözyaşlarımı zor tuttum. İstanbul'da başımı sokacak bir evim yok ama burada dikili bir ağacım var. Zaman zaman gelip ağacımı sulayarak takip edeceğim." dedi.

Kaynak: AA -
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom