Sincan’da dev dönüşüm Saraycık

Sincan Saraycık Kentsel Yenileme Projesi’nde hak sahipleri için kira yardımı başladı. Vatandaşların yardımdan yararlanabilmesi için Sincan Belediyesi’nde bulunan Kentsel Yenileme Ofisine başvurması gerekiyor.Sincan Belediyesi’nin Toplu Konut...

Sincan’da dev dönüşüm Saraycık

Sincan Saraycık Kentsel Yenileme Projesi’nde hak sahipleri için kira yardımı başladı. Vatandaşların yardımdan yararlanabilmesi için Sincan Belediyesi’nde bulunan Kentsel Yenileme Ofisine başvurması gerekiyor.

Sincan Belediyesi’nin Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ile başlattığı “Saraycık Kentsel Yenileme Projesi”nde uzun süredir beklenen müjde TOKİ’den geldi. Türkiye’deki diğer projelere örnek teşkil eden Saraycık’ta evleri yıkılan vatandaşlara TOKİ kira yardımında bulunacak.

TOKİ başkanlığınca gerçekleşen değerlendirme toplantısında alt yapı ihalesinin sonuçlanmasıyla Saraycık’ta konut karşılığı anlaşma yapan hak sahiplerine kira yardımı yapılmaya başlandı. Kira yardımı almak isteyen hak sahipleri; elektrik ve su kapatma belgesi, evin yıkıldığına dair tutanak, hak sahibinin adına açılmış banka hesap numarası, nüfus cüzdan fotokopisi ile Sincan Belediyesi’nde bulunan Kentsel Yenileme Ofisine başvuru yapabilir.

TOKİ’nin Türkiye genelinde yürüttüğü en büyük projelerden biri olan “Saraycık Kentsel Yenileme Projesi” ile Ankara’nın batısı Sincan’da yepyeni bir şehir kuruluyor. Başlangıç aşamasından bitimine kadar bölge halkının çıkarlarının korunduğu proje ile Sincan’da örnek bir yaşam alanı doğuyor. Saraycık Mahallesi, modern binaları, yolları, sosyal yaşam alanları, yeşil alanları ve eğitim alanlarıyla hak ettiği değere kavuşuyor. Mülk sahiplerinin beklentileri de dikkate alınarak hazırlanan “Saraycık Kentsel Yenileme Projesi” ile 20 bin konutta 100 bin kişiye yaşam alanı sunuluyor. Projede, 7 cami, 6 sosyal tesis, alışveriş merkezi, 2 kapalı pazar yeri, sağlık tesisleri ve 10 eğitim alanı bulunuyor.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom