Söz Küçüğün Programının Konuğu Vali Ali Kaban

Malatya Büyükşehir Kent Konseyi Çocuk Meclisi,çocuklar ile kentin yöneticilerini bir araya geldi.

Söz Küçüğün Programının Konuğu Vali Ali Kaban SPOR

Malatya Büyükşehir Kent Konseyi Çocuk Meclisi,çocuklar ile kentin yöneticilerini bir araya getirerek, çocukların kent ve yönetim ile alakalı merak ettikleri hakkında cevap bulmak, kentin ekonomik, sosyal, sanatsal, kültürel kimliği hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlamak ve çocukların gelecek tasavvurlarında yöneticilerin örneklik teşkil emesi amacıyla “Söz Küçüğün” konulu bir proje başlattı.
Söz Küçüğün programının ilk konuğu olan Malatya Valisi Ali Kaban Malatya Büyükşehir Kent Konseyi Şark Odasında çocuklarla bir araya geldi.  Söz konusu programa Malatya Büyükşehir Kent Konseyi Genel Sekreteri Sabri Akın’da katılarak proje hakkında kısa bir bilgi verdi. Büyükşehir Kent Konseyi Çocuk Meclisi Yürütme Kurulu Üyesi Aslıhan Atalan’ın  moderatörlüğünde çocuklar kent ve Malatya Valisi Ali Kaban hakkında merak ettikleri soruları yönelttiler.

Vali Ali Kaban hayat hikâyesini ve öğrencilik yıllarını çocuklarla paylaşarak hayat tecrübelerini anlattı. Çocukluk yıllarında özellikle sokak oyunları olarak topaç, bilye, futbol gibi oyunları oynadığını söyleyerek, çocukluk yıllarının unutamadığı anısını paylaştı. 
Çocuk Meclisi Başkanı Ayşenaz Atabay “Evde bulunduğunuz süre zarfında eşinize yardım ediyor musunuz?” sorusuna Vali Kaban, Peygamber Efendimizin ev hayatından örnekler vererek, “evde bulunduğum sürelerde elimden geldiğince eşime yardımcı olmaya çalışıyorum” dedi.

Söyleşi programına katılan öğrencinin yönelttiği, “Malatya’da eksik gördüğünüz şeyler var mı? Varsa bunları nasıl kapatmayı düşünüyorsunuz?” sorusunu cevaplayan Vali Kaban, yaşanan göç olaylarından dolayı bazı güvenlik problemlerinin oluştuğunu, bu problemi emniyet güçlerimizle çözmeye çalıştıklarını belirtti.

Vali Kaban’a çocuklar tarafından sorulan “Malatya’da kar yağsa kaç gün tatil verirsiniz?İlkokul arkadaşınızı hatırlıyor musunuz? Valilik sizi yoruyor mu?” gibi sorularla söyleşi programında eğlenceli anlar yaşandı.

Programın sonunda Malatya Valisi Ali Kaban tarafından çocuklara çeşitli hediyeler takdim edildi. Genel Sekreterlikten alınan bilgiye göre söz konusu programların yıl boyunca  farlı okullardaki öğrencilerin katılımı ile ve farklı konuklarla devam ettirileceği belirtildi.

Kaynak:  -
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom