STK’lardan İsrail’e Mescid-i Aksa tepkisi

Adıyaman’da, bir araya gelen sivil toplum örgütleri (STK), Mescid-i Aksa’nın İsrail askerleri tarafından işgal edilmesine tepki gösterdi.Demokrasi Pakı önünde düzenlenen basın açıklamasında bir araya gelen STK temsilcileri ile üyeleri...

STK’lardan İsrail’e Mescid-i Aksa tepkisi

Adıyaman’da, bir araya gelen sivil toplum örgütleri (STK), Mescid-i Aksa’nın İsrail askerleri tarafından işgal edilmesine tepki gösterdi.

Demokrasi Pakı önünde düzenlenen basın açıklamasında bir araya gelen STK temsilcileri ile üyeleri ortak basın açıklaması düzenleyerek İsrail’e tepki gösterdi. Düzenlenen ortak basın açıklamasını okuyan Safvan-Der Adıyaman Şubesi Sekreteri İsmail Ergün, "Terör örgütü İsrail var olduğu müddetçe bu coğrafyanın barış ve huzura kavuşması mümkün değildir. Bölgedeki etnik kavgaların, mezhep savaşlarının ve de tüm terör olaylarının kışkırtıcısı İsrail’dir. İlk kıblemiz olan Mescid-i Aksa’nın işgali kabul edilemez. İsra ve Mirac’ın şehri Kudüs’ün işgali kabul edilemez. Etrafı bereketlendirilmiş ve mübarek kılınmış Filistin topraklarının işgali kabul edilemez. Bizim için mübarek kılınmış topraklarda, mübarek kılınmış bir şehirde ve mübarek kılınmış bir mabette küstah İsrail’in silahlı unsurlarının kanlı ve kirli postalları ile dolaşması en aşağılık bir davranıştır. Bir ırkın üstünlüğünü ve seçilmişliğini iddia eden Siyonizm’in insanlığa getireceği ancak ve ancak köle düzenidir. Bölgeye barış ve huzurun gelmesinin tek yolu Kudüs’ün tekrar Müslümanlarca idare olunmasından geçmektedir. Hazreti Davut’un Kudüs’e hakimiyeti insanlığa saadet getirmiştir. Hazreti Süleyman’ın Kudüs’e hakimiyeti insanlığa huzur getirmiştir. Hazreti Ömer Kudüs’ü fethetmiş ve oradaki tüm insanların can ve mal emniyeti sağlamış, bölgeye huzur ve saadet getirmiştir. Tüm dünyaya Kudüs’ün sahipsiz olmadığını beyan etmiş oluyoruz" dedi.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom