TARSİM'den bilgilendirme toplantısı

TARSİM'den bilgilendirme toplantısı

TARSİM'den bilgilendirme toplantısı MALATYA

Malatya Tarım Gıda ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ve Kale İlçe Tarım Gıda ve Hayvancılık Müdürlüğü koordinesinde TARSİM Malatya Bölge Müdürlüğü tarafından ilçede çiftçilere yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

TARSİM Bölge Müdürü Mehmet Ali Doğan, Kale Kaymakamlığı Toplantı Salonu'nda düzenlenen toplantıda, üreticilerin hangi risklere karşı ürünlerini ve hayvanlarını güvence altına alabilecekleri, poliçe oluşturulduğu esnada üreticilerin TARSİM'in kurumsal yapısı ve işleyişi hakkında, hasar durumunda yapması gereken işlemler ve 2018 yılında uygulanacak çalışmalar ile ilgili bilgi verdi.

Malatya Tarım Gıda ve Hayvancılık İl Müdürlüğü personellerinden ziraat mühendisi Şahin Çelik ise devlet destekli ürün sigortaları hakkında bilgi vererek, tarım teknolojisindeki gelişmelere rağmen, zirai üretimin hava şartları ve iklime önemli derecede bağlı olduğunu söyledi.

Toplantıya, Kale İlçe Tarım Müdürü Aytaç Doğruyol, MalatyaTarım Gıda ve Hayvancılık İl Müdürlüğünden ekonomist Necdet Cansunar ve çiftçiler katıldı.

Kaynak: AA - Anadolu Ajans
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom