Tatvan'da yeşil alan çalışmaları

Tatvan'da yeşil alan çalışmaları

Tatvan'da yeşil alan çalışmaları BÖLGE HABER

Tatvan Belediyesince Van Gölü sahilinde yürütülen sahil düzenleme ve park yapım işi projesi kapsamında yeşil alan düzenlemesi yapıldı.
İlçe Belediye Başkan Vekili Abdulbaki Menteş, işletme ve feribot parkı ile Mesire alanında yürütülen çalışmalarla Van Gölü sahiline yaklaşık 200 bin metrekare yeşil alan kazandırıldığını söyledi.
Projenin 3’üncü etap çalışmaları kapsamında ilçeye 50 dönüm daha yeşil alan kazandırmayı hedeflediklerini belirten Menteş, şunları aktardı:
"İlçemizin en güzel ve en kalabalık mekanlarından biri olan sahil şeridinde bulunan eski binalarımızın yıkımıyla başladığımız üçüncü etap yeşil alan projemizde sona yaklaştık. Proje alanı eski SSK hastanesinin bulunduğu noktadan eski kaymakamlık lojmanının bulunduğu yere kadar olan 50 dönümlük bir alanı kapsıyor. Van Gölü sahilinde yaptığımız çalışmalar neticesinde 800 ağaç fidanı olmak üzere yaklaşık 2 bin 500 adet bitkinin dikimi gerçekleştirildi. Sosyal tesislerin, aydınlatmaların, yürüyüş alanlarının, oturma bankları ve çocuk oyun gruplarının da montajını yapıldı.
Aynı zamanda bu alana çim ekildi ve belirlenen bir yerde de otopark alanı oluşturduk. Kısa süre sonra tamamlanacak olan çalışmalar sonucunda ilçemiz 50 bin metrekarelik bir yeşil alana daha kavuşacak."

Kaynak: AA - Anadolu Haber Ajansı
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom