Tokat’ta erler yemin etti.

Tokat’ta 48. Piyade Eğitim Alayı’nda vatani görevlerini yapan 1997/3 tertip erler düzenlenen törenle yemin etti.Gazi Osman Paşa Kışlasında saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törene Tokat Valisi Ömer Toraman, Gaziosmanpaşa Üniversitesi...

Tokat’ta erler yemin etti. TÜRKİYE

Tokat’ta 48. Piyade Eğitim Alayı’nda vatani görevlerini yapan 1997/3 tertip erler düzenlenen törenle yemin etti.

Gazi Osman Paşa Kışlasında saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törene Tokat Valisi Ömer Toraman, Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof Dr Mustafa Şahin, Tokat Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, Tokat Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Vekili Erol Can ile birlikte, askeri ve devlet erkanının yanı sıra yemin eden askerlerin yakınları ve vatandaşlar katıldı. 48. Piyade Eğitim Alayı’nın tarihçesinin okunması sonrasında ant içme töreni için Alay Sancağı yerini aldı. Törende, Mehmetçik Yaş Kütüğüne plaket çakımı 1997/3 tertip 1. kademe erler arasında alaya ilk katılan Piyade Er Onur Atik tarafından yapıldı. Alaya ilk katılan Piyade Er Onur Atik ile birlikte, aynı kışlada daha önce askerlik yapan babalara, dedelere ve onların alaya yeni katılan çocuklarına şükran plaketleri takdim edildi.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı evsahibi olarak gerçekleştiren yapan Garnizon ve 48. Piyade Er Eğitim Alay Komutanı Piyade Albay Aykut Biçeroğlu, askerlerin ailelerinin haklı gurur yaşadığı bir gün olduğunu ifade etti. Ailelerin çocuklarıyla unutulmayacak bir törene şahitlik ettiğini belirten Biçeroğlu, askerlerin ettikleri yemine bağlı kalacaklarına inandıklarını söyledi.

Tören and içen askerlerin sancağı selamlaması ve tören yürüyüşü ile son buldu.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom